David Ramos, Getty Images

16.07.2019 | 18.45 > 18:55

LŠ: Dva udarca - dva gola, šok za Škendiju u 91. minutu

Fudbaleri Škendije eliminisani su u prvom kolu kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Agim Ibraimi

Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images

Makedonski prvak je posle trijumfa u prvoj utakmici 1:0, u revanš meču u Skoplju poražen od estonskoe ekipe Kalju 2:1 pogotkom Brazilca Liliuja u nadoknadi vremena.

Tim iz Estonije će se u drugoj rundi kvalifikacija najverovatnije sastati sa škotskim šampionom Seltikom, koji je u prvoj utakmici u prestonici BiH bio ubedljiv protiv Sarajeva 3:1.

Kalju je u 6. minutu poveo u Skoplju golom Italijana Maksimilijana Ugea, koji je posle kornera sa svega četiri metra zakucao loptu u mrežu domaćeg tima.

Rano primljen pogodak nije sputao fudbalere Škendije koji su dominirali, a terensku inicijativu krunisali su izjednačujućim golom iz jedanaesterca u 62. minutu. Strelac je bio gim Ibraimi, a najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom u šesnaestercu.

Malobrojne navijače na nacionalnoj areni Toše Proseki šokirao je pogodak Liliuja u 90+1. minutu. Brazilac je iskoristio lošu reakciju domaćih igrača i iz neposredne blizine savladao Kostadina Zahova.

Interesantno je da je Kalju postigao dva gola iz dva udara u okvir gola.

Škendija će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope i sastaće se sa Didelanžom iz Luksemburga.