LŠ: Pirova pobeda Šerifa, Saburtalo na Dinamo

Champions League 16. jul 201922:27 > 22:30
Print screen/SK

Fudbaleri gruzijskog Saburtalo napravio je iznenađenje u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisavši moldavski Šerif.

Saburtalo je šokirao Šerif u gostima trijumfom sa 3:0, a iako je moldavski predstavnik slavio u revanšu 3:1 takmičenje će nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Gosti su već posle deset minuta vodili 3:0 i činilo se da su u naletu koji će im omogućiti prolazak dalje. U vođstvo ih je doveo Liridon Latifi u trećem minutu, potom je usledio autogol Gagija Margvelašvilija, da bi na 3:0 povisio Robert Tambe. Međutim, ključan gol za domaći tim postigao je Ognjen Rolović u 59. minutu, a 13 minuta kasnije sve nade Šerifa su srušene jer je ostao sa desetoricom igrača na terenu pošto je Matej Palčič zaradio drugu javnu opomenu.

Rolović je odigrao 77 minuta za gruzijskog predstavnika, dok su se na drugoj strani na terenu našla trojica hrvatskih fudbalera. Mateo Mužek je proveo svih 90 minuta na terenu, Gabrijel Boban je iz igre ušao u 69. minutu, dok je Antun Palić ušao na teren dva minuta kasnije.

Saburtalo će se u drugom kolu kvalifikacija sastati sa Dinamom iz Zagreba, koji je bio slobodan u prvoj rundi.

Plasman u narednu rundu izborila je i Valeta, koja je eliminisala Dudelanž zahvaljujući većem broju golova u gostima. Dva tima su u Luksemburgu igrali 2:2, a u revanšu je bilo 1:1 – Valeta je povela u 35. minutu preko Marija Fontanele, dok je nadu gostima dao Mario Pokar, ali promene rezultata do kraja nije bilo.

U narednoj rundi Valetu čeka susret sa pobednikom dvomeča između Ferencvaroša i Ludogoreca.

Nju Sejntsi su na stadionu „Fadilj Vokri“ u Prištini savladali Feronikeli 1:0 golom Dina Eba u 67. minutu i ukupnim rezultatom 3:2 prošli dalje. Velški klub će se u drugom kolu sastati sa Kopenhegenom.