David Ramos, Getty Images

17.07.2019 | 21.55

LŠ: Ludogorec ispao, preokret Kluža, dobro i za Zvezdu

Fudbaleri mađarskog prvaka Ferencvaroša napravili su iznenađenje i u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisali bugarski Ludogorec. Dalje idu i Dandalk, AIK iz Stokholma, Karabag, Rozenborg, Kluž i i BATE Borisov.

Ferencvaros

Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Posle ovakvog ishoda, odnosno eliminacije Ludogoreca, jasno je da će Crvena zvezda, ukoliko eliminiše HJK, u trećem kolu mogla da se sastane sa Ajaksom, Seltikom, Kopenhagenom, Dinamom iz Zagreba, BATE Borisovom i Apoelom iz Nikozij, koji je uoči mečeva odigranih us redu bio drugi ispod crte koja razdvaja nosioce od nenosioca.

Ferencvaorš, na čijoj klupi sedi nekadašnji reprezentativac Ukrajine Sergej Rebrov, je posle pobede u prvom utakmici 2:1 savladao Ludogorec i u Razgradu 3:2 i ukupnim rezultatom 5:3 zakazao duele druge runde sa malteškom Valetom.

Gosti iz Budimpešte su već posle 21. minuta imali dva gola prednosti - strelci su bili Haratin i Skvarka. Terzijev je u 24. minutu smanjio minus bugarskog šampiona, a Švirčok je pet minuta kasnije 'panenkom' iz penala pokušao da izjednači, ali se nije proslavio. Golman Dibus je bio uspešniji.

Nguen je u 48. minutu ponovo doneo dva pogotka viška za Ferencvaroš, a nadu Ludogorecu vratio je Hešter autogolom u 69. minutu. Domaći su od 82. minuta igrali bez isključenog Motija i promene rezultata više nije bilo.

Uzbudljivo je bili i u Stokholmu, gde je domaći AIK savladao Ararat iz Jermenije sa 3:1 i tako nadoknadio minus iz prvom gema (1:2). Internacionac iz Eritreje Goitom je golovima u 47. i 52. minutu obezbedio značajunu prednost Šveđanima, Larson je u 62. povisio na 3:0, a pogodak Kobjalka u 77. minutu nije mnogo toga promenio.

AIK će se u drugom kolu sastati sa Mariborom.

Rozenborg je posle trijumfa na gostovanju Linfildu u Severnoj Irskoj 2:0, ubedljiv bio i pred svojim navijačima i trijumfom 4:0 overio mesto u drugoj rundi kvalifikacija. Norvežane očekuju mečevi sa BATE Borisovim koji je posle remija na svom terenu (1:1) posle preokreta pobedio u Poljskoj bio bolji od Pjast Glivica 2:1. Gol vredan prolaska u drugi krug postigao je Volkov u 87. minutu.

Rumunski Kluž je pobedom pred svojim navijačima 3:1 nadoknadio minus iz prvog meča protiv Astane (0:1). Najveće zasluge za trijumf ima dvostruki strelac Omrami. Kluž u drugom kolu igra sa Makabijem iz Tel Aviva.

Dalje ide i Karabag, koji je posle 0:0 u Albaniji na svom stadionu u Bakuu bio bolji od ekipe Partizani 2:0. Prvi gol postigao je Hrvat Filip Ozobić u 51. minutu. Rival Karabaga u sledećem kolu će biti irski Dandalk, koji je eliminisao letonsku Rigu.

Oba meča završena su bez golova, tako da su odlučivali penali i posle sedam serija slavili su gosti.

Utakmice drugog kola kvalčifikaija će biti odigrane 23/24. jula i 30/31. jula.