17.07.2019 | 22.17 > 22:19

LŠ: Maribor rutinski, sledeći je AIK

NK Maribor

Fudbaleri Maribora pobedili su Valur 2:0 u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, i sa ukupnih 5:0 plasirali se u narednu rundu.

Maribor

SK

Posle ubedljivog trijumfa u prvom meču revanš na staduionu Ljudski vrt bio je puka formalnost za šampiona Slovenije, koji je sa pola snage ostvario rutinsku pobedu.

Već u 10. minutu posle prodora najboljeg aktera utakmice Dina Hotića gol je postigao Rok Kronaveter, da bi posle pola sata prednost duplirao kapiten Markos Tavares.

Imao je tim Darka Milaniča u nastavku nekoliko dobrih prilika, ali se rezutat nije menjao.

U drugom kolu Maribor će igrati sa švedskim AIK, koji je eliminisao Ararat, dok Valur evropski put nastvlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope i predstoji mu dvomeč protiv Ludogoreca.

Tri slovenačka kluba u četvrtak igraju utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a na Sport Klubu 4 uživo možete gledati duel Mura - Makabi Haifa (prvi meč 0:2) od 20 sati.