Seltik siguran, Sarajevo u 3. kolu kvalifikacija za LE

Fudbaleri Seltika savladali su Sarajevo i u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampoina, i tako potvrdili prolazak dalje obezbedio. Sarajevo evropsku priču nastavlja u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

FK Sarajevo

Printscreen Twitter FK Sarajevo

Seltik je bio bolji od Sarajeva i u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i slavio je 2:1. U prvom meču pre sedam dana Škoti su slavili u glavnom gradu Bosne i Hercegovine 3:1.

Ofanzivno je krenuo Seltik od samog početka pa je, nakon dve propuštene prilike, poveo u 26. minutu. Rajan Kristi je odlično primio loptu i snažno šutirao ka golu. Pogodio je u levi ugao i golman Vladan Kovačević je ostao nemoćan.

Još nekoliko prilika imao je Seltik do odlaska na odmor, ali se rezultat nije menjao.

Nova uzbuđenja stigla su u drugom poluvremenu, posebno nakon izjednačujućeg gola izabranika Husrefa Musemića.

Igrao se 62. minut kada je Amar Rahmanović odlično primio loptu u kaznenom prostoru i glavom je spusto pred gol gde je spremno čekao Benjamin Tatar koji je i zatresao mrežu za 1:1.

Iako je Seltik i uz ovaj rezultat imao u džepu plasman u drugo kolo kvalifikacija nije odustajao od napada. To se domaćinu isplatilo u 75. minutu. Kolum Mekgregor je bio egtzekutor za 2:1.

Seltik u drugom kolu igra protiv estonskog Kaljua, a žreb za treće kolo kvalifikacija biće obavljen u utorak, 23. jula.

Za Sarajevo evropska priča nije završena. Šampion Bosne i Hercegovine nastaviće takmičenje u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ova srećna okolnost zadesila je šampiona Bosne i Hercegovine zbog neparnog broja klubova u Ligi Evrope. Na žrebu za prvo kolo kvalifikacija izvučen je i jedan par iz koga poraženi tim ide ne u drugo već u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, a to je bio par Seltik - Sarajevo.