Srdjan Stevanovic Getty Images Sport

23.07.2019 | 21.16

LŠ: Dva gola Dinama za miran revanš u Zagrebu

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedili su u Tbilisiju prvaka Gruzije Saburtalo 2:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Bruno Petković

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Najbolji hrvatski klub je do velike prednosti došao u drugom poluvremenu i sudeći po kvalitetu protivnika revanš na Maksimiru 30. jula bi trebalo da bude samo formalnost.

Gosti iz Zagreba su poveli u 67. minutu golom Mislava Oršića. Izet Hajrović je odlično centrirao, a Oršić je bio na pravom mestu na drugoj stativi i glavom je loptu prosledio u mrežu ekipe Saburtala.

Strelac prvog gola u centru pažnje bio je i deset minuta kasnije. Oršić je u dobroj šansi odoren u kaznenom prostoru, a precizan sa bele tačke bio je rezervista Bruno Petković.

Bolji iz dvomeča Saburtalo - Dinamo u trećoj rundi kvalifikacija će se sastati sa pobednikom dvomeča Valeta - Ferencvaroš.

Plzen i Olimpijakos su u Češkoj odigrali bez golova, a od 81. minuta za gostujući tim igrao je mladi reprezentativac Srbije Lazar Ranđelović.