Gorak remi Zvezde, penal spasao Dance

Maja Todić

U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Crvena zvezda i Kopenhagen odigrali su nerešeno 1:1, rezultat kojim danski šampion može biti znatno zadovoljniji pred revanš.

Pred više od 40.000 gledalaca Crveno-beli su bili u većem delu meča bolji rival. Prvo poluvreme bilo je najbole ove sezone, a kao plod sjajne igre usledio je gol Milana Pavkova. Međutim, junak tolikih Zvezdinih utakmica povredio je zadnju ložu, zbog čega je ostao na klupi.

Zvezda je izlaskom Pavkova izgubila veoma važno oružje, igru u skoku, ali i pored toga bila je opasna. Sjajni Marko Marin stvorio je nekoliko opasnih situacija, a najopasniju u 79. minutu, kada je Boaći bio neprecizan. Kazna je usledila pet minuta kasnije, kada je Martins dosudio penal posle duela Jovančića i Bijela, koji je iskoristio Vint. To je ujedno bio i konačan rezultat.

Jasno je da Kopenhagen ima bolji rezultat pred revanš na svom terenu, ali ovo nije nova situacija za ovu generaciju crveno-belih, koji su i prošlog leta, baš u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, protiv Spartaka iz Trnave u prvom meču u Beogradu odigrali 1:1.

Uživo statistiku možete pratiti na ovom linku

Tok meča

Crvena zvezda je odlično počela. Aleksa Vukanović je izborio slobodan udarac sa veoma povoljne pozicije, 18 metara po sredini. Kapiten Marko Marin lukavo je šutirao, ali je sjajno intervenisao golman Gritebust. Nastavila je Crvena zvezda sa napadima. Nipošto nisu crveno-beli puštali protivniku da ozbiljnije razvije igru, a novu opasnu situaciju beležilo u 24. minutu, kada je sa distance pokušao Dušan Jovančić, a lopta je prošla tik pored stative.

Od samog početka videlo se da je kapiten Marin raspoložen za igru. Uposlio je u 28. minutu Gobeljića, koji je bio sam, ali nedovoljno precizan. Sam Marin uputio je u 30. minutu udarac iz daljine, praktični savladao Gritebusta, ali milimetri su falili da „skine pauka“.

Inicijativa Crvene zvezde konačno je urodila plodom u 44. minutu. Lopta je u šesnaestercu došla do Milana Pavkova, koji se sjajno snašao, šutirao iz okreta, lopta zakačila jednog defanzivca i prebacila golmana Gritebusta za velikih 1:0. Prednost sa kojom Zvezda odlazi na poluvreme.

Drugo poluvreme domaćin je počeo bez strelca jedinog gola Milana Pavkova, koji je po nezvaničnim informacijama povredio zadnju ložu. Umesto njega drugih 45 minuta igraće Ričmond Boaći. Očekivano, Zvezda se odlučila za nešto povučeniji pristup u drugom delu i da čeka prilike iz kontranapada. Nekoliko takvih se i ukazalo, posebno kada bi povukao sjajni Marko Marin, ali ostalo je i dalje 1:0.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu imao je Ričmond Boaći u 79. minutu. Marko Marin ponovo je fenomenalno prodro po levoj strani, odlično ubacio, a napadač iz Gane šutirao preko gola. Usledila je kazna četiri minuta kasnije. Kopenhagen je organizovao opasan napad, lopta je došla do Pepa Bijela, koji je ušao u duel sa Jovančićem, koji je nepropisno startovao u šesnaestercu i sudija Martins nije imao dilemu da pokaže na belu tačku. Siguran sa penala bio je Vint, koji je panenkom matirao Borjana za 1:1 u 85. minutu.

Već u narednoj akciji sporna situacija u šesnaestercu gostiju. posle jednog duela Ben je pao, igrači Crvene zvezde tražili su penal, ali je Portugalac pokazao da se igra nastavi. To je bila i najopasnija situacija do kraja, ali je nažalost ostalo 1:1.