Matthias Hangst, Getty Images

06.08.2019 | 21.13 > 21:24

Ajaks preživeo pakao Soluna, Karabag slavio u Nikoziji

U derbiju trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona U Solunu PAOK i Ajaks odigrali su 2:2. Karabag je slavio u gostima protiv kiparskog šampiona APOEL 2:1.

PAOK

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Igrači i navijači grčkog šampiona imaju za čim da žale. Kod oba gola Ajaksa odbrana crno-belih napravila je ozbiljne greške. Prvi pogodak, kojim su Kopljanici došli do vođstva u 10. minutu, pripsan je Hakimu Zijehu, koji je šutirao direktno iz slobodnog udarca na gol Paskalakisa. Međutim, usput je loptu glavom zahvatio defanzivac domaćih Janulis i tako kumovao golu. PAOK je u samo sedam minuta potpuno preokrenuo rezultat. U 32. minutu Janulis je sjajno centrirao, a izuzetnim udarcem engleski internacionalac Čaba Ekpom zatresao mrežu, dok je u 39. minutu Matos najviše skočio posle centaršuta Bizvara i hirurški precizno šutirao u donji desni ugao gola Onane. Ajaks je ipak došao do odličnih 2:2 i to uz dosta sreće. Posle ubačaja sa desne strane, očajno je intervenisao Varela, koji je loptu odbio samo do Huntelara, kome sa pet metara nije bilo teško da zatrese mrežu i obezbedi sjajan rezultat pred revanš u Amsterdamu. Svih 90 minuta na terenu je proveo Dušan Tadić, koji je odigrao prvi meč ove sezone sa kapitenskom trakom, koju će nositi i u ostatku iste.

APOEL je neprijatno iznenadio domačće navijače, pošto je poražen u Nikoziji od šampiona Azerbejdažana Karabaga 2:1. Emrel je doveo goste u vođstvo u 54. minutu, a prednost je duplirao Magaj Gej 15 minuta kasnije. Jedini gol za Kiprane, za kakvu takvu nadu pred revanš u Azerbejdžanu, postigao je Merkis u petom minutu nadoknade. Kod domaćih igrali su Uroš Matić i Andrija Pavlović, dok Vujadin Savić nije bio ni u protokolu.

Briž je minimalnim rezultatom slavio protiv Dinamo Kijeva u Belgiji, a strelac jedinog gola bio je Hans Vanaken iz penala u 38. minutu.