Pljuštale dvojke, LASK se ne šali

print screen

U prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigranim u sredu nijedno slavlje domaćina. Najbolji rezultat napravio je Kluž, koji je uspeo da remizira sa Seltikom, dok su u ostalim mečevima slavili gosti.

Kluž je došao do vođstva preko venecuelanskog napadača Marija Rondona u 28. minutu. Međutim, samo devet minuta kasnije Džejms Foster je izjednačio i izborio odličan rezultat pred revanš u Glazgovu.

Još bolje rezultate pred revanš imaju Porto, Olimpijakos i LASK, koji su kao gosti slavili. Porto je golom Serđa Oliveire u 89. minutu savladao Krasnodar. Grčki vicešampion Olimpijakos iskoristio je činjenicu da ima znatno veće iskustvo u evropskim bitkama od Bašakšehira, i došao do minimalne pobede u Istanbulu golom Masurasa u 53. minutu. Dodatna briga za Okana Buruka je crveni karton Kavečija u 80. minutu.

Hit ovih kvalifikacija lako bi mogao da postane vicešampion Austrije LASK iz Linca, koji je u komšijskom derbiju savladao vicešampiona Švajcarske Bazel 2:1 na Sent Jakobu. Austrijanci su vodili 2:0 golovima Traunera u 50. i Klausa u 82. minutu. Kakvu, takvu nadu Bazelu u 87. minutu doneo je Zufi.