Alex Grimm, Bongarts

13.08.2019 | 19.26

Tijana Matić odvela Spartak u Ligu šampiona

Fudbalerke Spartaka iz Subotice plasirale su se u Ligu šampiona, pošto su na turniru u Bratislavi odigrale nerešeno sa Ferencvarošom 2:2, i na taj način zauzele prvo mesto na turniru u Slovačkoj.

Breznica - Spartak

FK Breznica

Spartak i Ferencvaroš su ostvarili pobede u prva dva kola protiv domaćeg Slovana i Anenija, tako da je njihov međusobni duel odlučivao. Zbog značajno bolje gol razlike Spartak je bio u prednosti, tako da mu je i nerešen rezultat igrao. Sa druge strane Mađaricama je bila potrebna samo pobeda. Tako su se i postavile, vodile su dva puta. Prvo vođstvo donela je Fani Vago u 20. minutu. Uzvratila je Tijana Filipović u 56. minutu i Subotičanke su imale rezultat koji ih je vodio dalje.

Ipak, u 78. minutu Vago je drugim golom donela novo vođstvo Ferencvarošu. Ali igračice srpskog šampiona ponovo su imale adekvatan odgovor. Samo dva minuta kasnije, akcija dve Tijane krunisana je pogotkom. Filipovićeve je uposlila Matić, koja je donela novo izjednačenje, ispostaviće se i presudno za plasman Subotičanku Ligu šampiona.

Do plasmana u elitu nisu uspele da stignu slovenačko Pomurje, koje je porazom od Hibernijana 2:1 završilo na trećem mestu na turniru na kojem je bilo domaćin u Beltincima. Takođe ni hrvatski Split, koji je tek u trećoj uakmici turnira u Belorusiji ostvario prvu pobedu nad Betembergom iz Luksemburga 7:2, ali ni Sarajevo, koje je u odlučujućoj utakmici na turniru u Zenici poraženo od islandskog Breidablika 3:1. Na istom turniru poslednje mesto zauzeo je makedonski Dragon, porazom od Tel Aviva 7:0 i turnir završio bez bodova i postignutog gola uz čak 23 primljena. Bez plasmana u elitu ostala je i crnogorska Breznica, pošto je u odlučujućem meču u Nikšiću poražena od Trepče 89, koja se plasirala u Ligu šampiona.