Matthias Hangst, Getty Images

13.08.2019 | 20.20 > 23:23

Ludilo u Glazgovu, Amsterdamu, Portu, bomba Matića

Olympiacos FC

Kiparski APOEL plasirao se u plej-of za Ligu šampiona, pošto je u Azerbejdžanu slavio protiv Karabaga 2:0 i na taj način anulirao minus iz prvog meča. Ludi revanši u Amsterdamu, Portu i Glazgovu.

Uroš Matić

Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Iako je na Kipru izgubio 2:1 i to su počasni gol dali tek u nadoknadi vremena, ispostavilo se da je on spasao stvar. U Azerbejdžanu APOEL je pokazao koliko ume dobro taktički da odigra, zatvorio prilaze golu i mudro čekao svoje šanse. Prvu je dočekao u 34. minutu kada je štoper Joanu odlično povukao loptu, došao do šesnaesterca i iznudio penal, koji je rutinski realizovao Argentinac Tomas de Vićenti.

Kipranima je falio još jedan gol, ali nisu navaljivali grlom u jagode. Svoj trenutak dočekali su u 68. minutu, kada je srpski internacionalac Uroš Matić fantiastičnim pogotkom doveo tim do vođstva 2:0 i ukupne prednosti. Pored njega na terenu je bio i Andrija Pavlović 73 minuta, dok Vujadin Savić nije bio ni u protokolu.

APOEL će u plej-ofu igrati protiv Ajaksa. Derbi runde igra se u Amsterdamu na Johan Krojf Areni. Posle 2:2 iz Soluna PAOK je poveo preko Bisesvara u 23. minutu. A onda su Ajaksu dosuđena čak tri penala. Prvi je promašio Tadić u 32. minutu, ali je 11 minuta kasnije bio uspešan sa bele tačke. Ajaks je poveo golom Taljafika, a na 3:1 povisio je Tadić iz još jednog penala. Konačnih 3:2 postavio je drugim golom Bisesvar u četvrtom minutu nadoknade, ali to nije bilo dovoljno i Ajaks je prošao u plej-of. Karabag će u plej-ofu za Ligu Evrope igrati protiv pobednika meča Linfild - Sutjeska, a u prvom meču u Nikšiću bilo je 2:1 za severnoirskog šampiona.

U Kijevu Dinamo i Klub Briž odigrali su neverovatan meč. Ukrajinci su vodili tri puta, tri puta je izjednačio belgijski predstavnik, a poslednja dva gola su postignuta u nadoknadi vremena, dok je ekipa iz Briža do drugog izjednačenja došla u 88. minutu. Pošto je u Belgiji bilo 1:0 za Klub Briž, oni su izborili plasman u plej-of, gde ih čeka LASK, posle druge pobede u dvomeču protiv Bazela. U Lincu je bilo 3:1.

Olimpijakos je u Pireju potvrdio pobedu iz Turske protiv Bašakšehira. Slavio je 2:0, golovima Semeda i Valbuene iz penala. Grci će u plej-ofu igrati protiv Krasnodara, koji je šokirao Porto na Dragau. Slavio je vicešampion Rusije 3:2 i tako anulirao poraz kod kuće od 1:0 i izborio plej-of Lige šampiona. Briljirao je Sulejmanov, koji je sa dva gola kumovao da Krasnodar već posle 36 minuta vodi 3:0. Porto je postigao dva gola u drugom delu, ali mu je zafalio još jedan da ipak ostane u konkurenciji za novi plasman u elitno takmičenje.

Još jedan, relativno stalan učesnik Lige šampiona, šokantno je eliminisan. Posle 1:1 u Rumuniji očekivalo se da Seltik rutinski overi prolaz. Ali sa tim se nije složio Kluž. Na kraju su Rumuni u ludom meču slavili 4:3. Prvo su poveli golom Deaka u 27. minutu, ali je Seltik u 10 minuta preokrenuo golovima Foresta i Eduarda, od 51. do 61. minuta. Kluž ponovo dolazi do rezultata za prolaz u 74. minutu kada je Omrani bio precizan sa bele tačke. Ipak, samo dva minuta kasnije Seltik ponovo vodio golom Kristija. Omrani drugim golom u 80. minutu donosi novi pobednički remi za Kluž, a konačan rezultat i potvrdu plej-ofa postavio je Tučudean u sedmom minutu nadoknade. Kluž se u plej-ofu za Ligu šampiona sastaje sa praškom Slavijom.