Alex Grimm, Bongarts

13.08.2019 | 20.48 > 21:01

Maribor se ponadao, ali Rozenborgu evropska jesen

NK Maribor

Slovenački šampion Maribor poražen je i drugi put od Rozenorga. Ovog puta u Trondhajmu u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona bilo je, kao i u Ljudskom vrtu 3:1, čime je norveški šampion izborio evropsku jesen.

Alexander Hassenstein, Getty Images

Maribor je imao praktično nemoguću misiju, pošto je u Norveškoj morao da postigne tri gola. Malu nadu doneo je Rudi Požeg Vančas, koji je postigao gol u drugom minutu nadoknade za vođstvo Slovenaca.

Nada je ipak, brzo splasnula. U 53. minutu Sederlund donosi izjednačenje, a u 61. minutu Konradsen praktično stavlja tačku na dvomeč, pošto je Maribor u tom trenutku morao da postigne još tri gola. Umesto toga, u 81. minutu Konradsen je postigao i drugi gol, za još jednu pobedu Rozenborga 3:1.

Norveški šampion će u plej-ofu za Ligu šampiona igrati protiv pobednika meča Dinamo Zagreb - Ferencvaroš, dok Mariboru predstoji borba za Ligu Evrope, a u plej-ofu ga čeka pobednik dvomeča Valur - Ludogorec, a to će biti po svemu sudeći bugarski šampion, koji je prvi meč dobio 5:0.