Komentator Holanđanin na srpskom: Tadiću, najbolji si!

U utorak uveče odigran je uzbudljiv revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Ajaksa i PAOK, a zvezda večeri bio je Dušan Tadić.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dušan Tadić

Reprezentativac Srbije je prvo promašio penal u 32. minutu, da bi u nastavku postigao dva gola sa bele tačke. Ajaks je na kraju slavio 3:2, a Tadić je okarakterisan kao junak utakmice uprkos tome što iz prvog pokušaja nije bio precizan sa bele tačke.

Koliki je Tadićev uticaj u Holandiji, najbolje je pokazao tamošnji komentator koji mu se obratio na čistom srpskom jeziku: "Tadić je najbolji! Hvala ti, Dušane Tadiću!", rekao je Holanđanin.

Komentari (11)

Vlada

Ne igra u Realu, Barci, MU ioi nekom tako velikanu, ali imati ovakav tretman i ovakav ugled u ekipi kao sto je AJAX! E to treba zasluziti, i to nije lako.

Odgovori 36 0

Lazar

Zato sto je pametan i shvatio je da je bolje igrati u Ajaksu nego u tim timovima grejati klupu. Zato mi je i zao Luke Jovica, mada je on mlad pa moze i da ispravi gresku koju je napravio dolaskom u Real.

6 0

Čika Miki

Dušan silni.

Odgovori 36 2

Tadić golom odveo Ajaks do nove pobede (VIDEO)

Pogledajte pogodak Dušana Tadića kojim je Ajaks stigao do vođstva na gostovanju RKC Valvajku, na kraju je aktuelni šampion stigao do pobede rezultatom 2:1.

Prvi poraz PSV, uz dva 'krvnička' crvena kartona!

Fudbaleri PSV na gostovanju Utrehtu pretrpeli su prvi poraz u prvenstvu - 3:0 i sada imaju tri boda manje od lidera Ajaksa, odnosno isto kao i Vitese.

Ajaks pet u nizu, Tadić strelac

Fudbaleri Ajaksa pobedili su RKC Valvajk na gostovanju u 10. kolu Eredivizije rezultatom 2:1, uz gol Dušana Tadića.

Junajted pojačava upravu, želi Van der Sara

Nekada veoma uspešni golman holandske reprezentacije, ali i Ajaksa, Juventusa i Mančester Junajteda Edvin van der Sar priznao je da je potencijalno „zainteresovan“ za prihvatanje uloge u upravi tima sa „Old Traforda“, prenosi britanski Skaj sports.