Komentator Holanđanin na srpskom: Tadiću, najbolji si!

U utorak uveče odigran je uzbudljiv revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Ajaksa i PAOK, a zvezda večeri bio je Dušan Tadić.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dušan Tadić

Reprezentativac Srbije je prvo promašio penal u 32. minutu, da bi u nastavku postigao dva gola sa bele tačke. Ajaks je na kraju slavio 3:2, a Tadić je okarakterisan kao junak utakmice uprkos tome što iz prvog pokušaja nije bio precizan sa bele tačke.

Koliki je Tadićev uticaj u Holandiji, najbolje je pokazao tamošnji komentator koji mu se obratio na čistom srpskom jeziku: "Tadić je najbolji! Hvala ti, Dušane Tadiću!", rekao je Holanđanin.

Komentari (11)

Vlada

Ne igra u Realu, Barci, MU ioi nekom tako velikanu, ali imati ovakav tretman i ovakav ugled u ekipi kao sto je AJAX! E to treba zasluziti, i to nije lako.

Odgovori 36 0

Lazar

Zato sto je pametan i shvatio je da je bolje igrati u Ajaksu nego u tim timovima grejati klupu. Zato mi je i zao Luke Jovica, mada je on mlad pa moze i da ispravi gresku koju je napravio dolaskom u Real.

6 0

Čika Miki

Dušan silni.

Odgovori 36 2

Nula Ajaksa, Briž i Slavija na korak od Lige šampiona

Prošlosezonski polufinalista Lige šampiona Ajaks remizirao je u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za to takmičenje sa kiparskim APOEL na gostovanju 0:0. Klub Briž je pobedio LASK u Lincu 1:0, a istim rezultatom je Slavija bila bolja od Kluža na strani.

Tadić: Vidića se plašili, Novak pobeđuje glavom (VIDEO)

Fudbaler Ajaksa Dušan Tadić kaže u intervjuu za klupsku televiziju da je ponosan na to što je zemljak sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem.

Ajaks ubedljiv, gol (iz penala) i asistencija Tadića

Ajaks je bio ubedljiv na gostovanu Venlu u trećem kolu Eredivizije i slavio rezultatom 4:1.

Tadić: Nemam strah od penala

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv PAOK, prvo je promašio penal, da bi u nastavku postigao dva gola sa bele tačke.