Nula Ajaksa, Briž i Slavija na korak od Lige šampiona

Champions League 20. avg 201922:59 > 23:01
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Prošlosezonski polufinalista Lige šampiona Ajaks remizirao je u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za to takmičenje sa kiparskim APOEL na gostovanju 0:0. Klub Briž je pobedio LASK u Lincu 1:0, a istim rezultatom je Slavija bila bolja od Kluža na strani.

Kopljanici, koje je u napadu od starta predvodio Dušan Tadić, bili su veliki favoriti protiv tima iz Nikozije, ali na kraju nisu uspeli da steknu prednost pred revanš u Amsterdamu.

Kiprani su bili ravnopravan rival tokom svih 90 minuta igre, iako je Ajaks kontrolisao ritam od starta, a možda i najbolju priliku za njih propustio je srpski napadač Andrija Pavlović, koji je pogodio prečku u drugom poluvremenu.

David Neres je već u uvodnim minutama ozbiljno zapretio, ali je njegov šut sjajno zaustavio Vid Belek, da bi na drugoj strani gol gostiju ugrozili Joanu i Al-Tamari.

Drugi deo startovao je opasnim udarcem Van de Beka preko prečke, a vrlo brzo su viđene tri sjajne šanse za domaće, računajući i pomenutu Pavlovićevu.

Na kraju su Kopljanici završili i sa igračem manje zbog isključenja Mazrauija u 80. minutu, međutim, ni to nije donelo promenu rezultata.

Klub Briž i Slavija iz Praga napravili su velike korake ka grupnoj fazi elitnog takmičenja, pošto su na gostovanjima rumunskom Klužu i austrijskom LASK slavili sa po 1:0.

Belgijski šampion je do trijumfa stigao golom iz penala u 10. minutu. Igrač domaćih Trauner je oštro startovao u borbi za loptu, sudija Marčinjak posle pregledavanja VAR pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Vanaken.

Taj pogodak stigao je kao kazna za propuštene prilike domaćih na startu – najpre je Ranftl šutirao neprecizno iz dobre pozicije, da bi koji minut kasnije Klaus pogodio stativu.

Mogao je i Briž u nastavku do ubedljivijeg trijumfa, međutim, Denis na startu drugog i Rits u finišu nisu bili koncentriasni u završnici.

Kad je reč o duelu u Rumuniji, Slavija je slavila pogotkom Pasopusta u 28. minutu na asistenciju Stančijua.

Domaći sastav je imao sjajnu šansu u nastavku da izbegne poraz, ali je Omrani u 79. minutu promašio penal.

Revanši sva tri duela igraju se narednog utorka.