21.08.2019 | 22.57 > 22:58

Velikih 2:0 za Dinamo, dva gola Ranđelovića u Pireju

Fudbaleri Dinama savladali su Rozenborg 2:0 na svom terenu u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona, dok je Olimpijakos bio još ubedljivljiviji protiv Krasnodara – 4:0.

GNK Dinamo

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Šampion Hrvatske je trijumf obezbedio golovima u prvih pola sata igre, kada su strelci bili Bruno Petković iz penala i Mislav Oršić.

Gosti su prvi zapretili na „Maksimiru“, ali je odbrana Dinama odlično reagovao, a odmah potom je dobru šansu imao Oršić, čiji udarac je odbio Andre Hansen. Lopta se tada odbila do Izeta Hajrovića, koji ju je prosledio Petkoviću, koji je srušen u kaznenom prostoru, a isti igrač je sa bele tačke doneo vođstvo Zagrepčanima.

Dinamo je nastavio da napada, a prednost je udvostručio Oršić posle sjajnog prodora prema golu Rozenborga. Desetak minuta kasnije, domaći tim je tražio penal pošto je Daniel Olmo u ruku pogodio jednog od igrača Norvežana, ali je igra nastavljena. Slična situacija je viđena na početku drugog poluvremena, iz istog razloga, ali je sudija samo odmahnuo glavom. Iako su gosti bili opasniji u nastavku, najbolju šansu imao je Samjuel Adegbenro, koji je pogodio prečku.

Olimpijakos je takođe na svom terenu slavio protiv Krasnodara 4:0 uz dva gola srpskog fudbalera Lazara Ranđelovića, koji je pogotke postigao u razmaku od osam minuta. Strelci preostala dva gola bili su Gerero i Danijel Podense.

Revanši oba dvomeča na programu su narednog utorka.