Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

18.09.2019 | 01.54 > 02:05

Norveško čudo od deteta već u istoriji Lige šampiona

Erling Holand je u pobedi Salzburga nad Genkom od 6:2 postigao tri gola već u prvom poluvremenu, a time je ušao u istoriju Lige šampiona.

Erling Haland

Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images

Ako do sada niste čuli za ovog momka, treba odmah da znate da je za mladu reprezentaciju Norveške letos postigao devet golova u pobedi svoje ekipe nad Hondurasom od 12:0 u meču Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina. Erling Holand je i na početku ove godine u Austriji nezaustavljiv, a u prvom meču Lige šampiona u karijeri je odmah pokazao kakav je potencijal.

U pobedi nad Genkom od 6:2 on je postigao het-trik u prvom poluvremenu što se nikada nije desilo ranije nijednom fudbaleru u ovom takmičenju, a takođe je postao i prvi tinejdžer koji je dao tri gola na jednom meču Lige šampiona još od 2004. kada je to učinio Vejn Runi. Erling je u neverovatnoj formi, a postigao je ukupno 17 golova na devet mečeva u ovoj sezoni.