Bajern prejak, Zvezda pala u Minhenu

Champions League 18. sep 201919:55 > 23:12
Alexander Hassenstein, Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su započeli takmičenje u Ligi šampiona, pošto je bolji od njih u prvom kolu grupe B bio Bajern u Minhenu rezultatom 3:0.

Šampion Nemačke je do trijumfa nad srpskim prvakom pred 70.000 gledalaca na Alijanc areni stigao golovima Kingslija Komana u 34, Roberta Levandovskog u 80. i Tomasa Milera u 90+1. minutu.

Ta pobeda je timu Nika Kovača donela lidersko mesto u grupi posle prvog kola, pošto su u drugoj utakmici grupe Olimpijakos i Totenhem remizirali 2:2.

Na taj način, Zvezda u drugo kolo i utakmicu sa Olimpijakosom ulazi sa poslednje pozicije.

Bavarski velikan je tokom svih 90 minuta igre bio dominantinij i bolji rival, što može zaključiti i iz statističkih podataka. Ukupno 65 odsto poseda lopte i čak 35 udaraca (10 u okvir gola) jasan su pokazatelj stanja na terenu u Bavarskoj.

Zvezda se od starta opredelila za defanzivnu postavku i vrebanje šanse iz kontra-napada, međutim, osim dobrog udarca Marka Marina neposredno pred drugi gol Bajerna nije uspela ozbiljnije da zapreti domaćinu.

Crveno-beli su se organizovanom odbranom držali u meču nešto više od pola sata igre, pre nego što je otpor razbijen golom Komana.

Ivan Perišić je prošao po levoj strani i centrirao na drugu stativu, gde je Francuz pobegao Žanderu i glavom sa pet metara zatresao mrežu.

Do poluvremena se mreža ekipe Vladana Milojevića ponovo zatresla, ali je gol Filipea Kutinja poništen zbog ofsajda.

Brazilski plejmejker je bio raspoložen za igru i na početku drugog dela udarcem sa distance najavio opsadu Zvezdinog gola.

Usledile su prilike Levandovskog i Perišića, ali je zahvaljujući Borjanu i prečki rezultat ostao 1:0 sve do poslednjih 10 minuta.

Pitanje pobednika rešeno je posle nekoliko nesmotrenih reakcija Zvezdinih igrača u odbrani. Najpre je Gobeljić izgubio loptu na desnoj strani, zatim je Žander klizećim praktično dodao na peterac do Levandovskog, koji je stigao do lopte pre Borjana i Gobeljića i vrhom kopačke je sproveo u mrežu.

Konačan rezultat postavljen je posle prekida. Tijago je vešto proigrao rezervistu Milera, ovaj umešno pobegao odbrani crveno-belih i matirao Borjana.

Crvena zvezda dočekuje Olimpijakos prvog oktobra, dok Bajern istog dana gostuje Totenhemu.

Pogledajte rezultate i tabele grupa Lige šampiona.

TOK MEČA

Šta Miloš Degenek očekuje od utakmice sa Bajernom i kakve su ambicije Zvezde u LŠ pročitajte OVDE.

Šta vi mislite, koliko crveno-beli mogu u elitnom takmičenju. Glasajte o tome u našoj anketi na OVOM LINKU.

Vladan Milojević odlučio se za, manje-više, očekivan sastav. Od prvog minuta u timu će biti poslednje pojačanje crveno-belih Holanđanin Radživ van la Para, dok će se u špicu naći Milan Pavkov. Umesto povređenog Milana Rodića na levom beku igraće Brazilac Žander.

Kad je reč o bavarskom gigantu, trener Niko Kovač na teren šalje najjači sastav, ne računajući izostanak povređenog Davida Alabe.

Bajern Minhen (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Pavar, Zile, Ernandes – Toliso, Tijago – Perišić, Kutinjo, Koman – Levandovski

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Žander – Kanjas, Jovančić – Garsija, Marin, Van la Para – Pavkov

Kao što je i bilo najavljeno, deo sa navijačima Crvene zvezde je neposredno pred početak utakmice ispunjen praktično do poslednjeg mesta, pa će srpski šampion imati veliku podršku protiv renomiranog rivala.

U drugoj utakmici grupe B, Olimpijakos i Totenhem remizirali su u Pireju rezultatom 2:2. Opširnije o tome pronađite OVDE.

Počela je utakmica u Minhenu. Njen tok pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

2′ – Domaći kontrolišu posed od prvog minuta i ubrzo su došli do konkretnije šanse. Posle dobre akcije po levoj strani, Koman je ostao sam na ivici šesnaesterca i šutirao snažno, ali je Degenek izblokirao udarac.

7′ – U istom ritmu igralo se i u nastavku, međutim, Zvezda je organizovanom odbranom osujećivala svaki pokušaj Bajerna.

10′ – U uvodnoj fazi meča, jasna je namera Vladana Milojevića da Bavarce pokuša da ugrozi kontra-napadima preko brzonogih Van la Pare i Garsije.

12′ – Mogla je nonšalantna reakcija Nojera skupo da košta domaći sastav, iskusni golman se poigravao ispred svog gola i malo je nedostajalo da mu Pavkov oduzme loptu.

14′ – Zanimljiva situacija viđena je u šesnaestercu Bajerna. Posle slaloma Marina, lopta je došla do Pavkova, ali je stameni napadač pao u duelu sa Pavarom. Iako su Zvezdini igrači tažili penal, sudija Bobi Meden je pokazao da se igra nastavi.

21′ – Najbolja prilika u dosadašnjem delu meča za Bajern viđena je posle udarca Kutinja. Iz prve je Brazilac šutirao izuzetno snažno sa dvadesetak metara i lopta je otišla malo iznad prečke.

23′ – Bavarci za sad dominraju u posedu lopte (73/27), ali osim pomenute šanse Kutinja nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Borjana.

27′ – Ponovo je Zvezda sačekala šansu iz kontre, posle odlične lopte na stranu Jovančića, Žander je krenuo u trk po levoj strani sa ivice šesnaesterca zatresao spoljni deo mreže.

28′ – Na drugoj strani Perišić je bio u dobroj poziciji u šesnaestercu, ali je Degenek sjajnim uklizavanjem otklonio opasnost.

34′ – Gol! Bajern vodi sa 1:0, golom Kingslija Komana. Perišić je prošao po levoj strani i centrirao na drugu stativu, gde je Koman pobegao Žanderu i glavom sa pet metara zatresao mrežu.

40′ – Ponovo se zatresla mreža Zvezde, Koman je proigrao Kutinja na petercu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije brazilskog plejmejkera.

44′ – Kutinjo je bio izuzetno opasan i pred ulazak u nadoknadu vremena. Šutirao je u svom stilu sa dvadesetak metara i poslao loptu malo pored leve stative.

45+1′ – Poslednju šansu za domaće imao je Levandovski. Dugo se Poljak nameštao u šesnaestercu i na kraju pokušao iz okreta, ali je Borjan bio na mestu.

Bajern – Crvena zvezda 1:0 (Koman, 34. minut)

46′ – Tamo gde je stao u prvom, Kutinjo je nastavio u drugom poluvremenu, pa je već u uvodnim trenucima nastavka ponovo oprobao šut sa distance.

51′ – Levandovski je pokušao iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

53′ – Sve su opasniji napadi Bavaraca, ovoga puta je Toliso iz drugog plana probao sa ivice šesnaesterca i pogodio stativu.

55′ – Sad je Perišić zapretio, ali je njegov šut iz okreta odlično zaustavio Borjan.

58′ – Nastavili su Bavarci da opsedaju gol crveno-belih. Levandovski je imao dve dobre prilikekroz svega nekoliko trenutaka, u prvoj ga je zaustavio Borjan, a u drugoj je na gol liniji reagovao Degenek i sprečio dupliranje prednosti domaćih.

61′ – Prva izmena na utakmici, umesto Jovančića u igru je ušao Miloš Vulić.

65′ – Perišić je imao odličnu šansu da zatrese mrežu, lobovao je istrčalog Borjana, ali je prečka bila saveznik Zvezde. Na odbijenu loptu natrčao je Levandovski i poslao je preko prečke.

70′ – Nova promena u redovima srpskog tima, Pavkova je zamenio Ričmond Boaći.

75′ – Rezervista Gnabri je posle razmenjenog duplog pasa šutirao sa distance preko prečke.

78′ – Najbolja šansa za Zvezdu na meču, posle odlične akcije po levoj strani i Garsije je dodao do Boaćija, ovaj do Marina, a Zvezdin plej šutirao sa petnaestak metara malo pored stative.

80′Gol! Bajern vodi sa 2:0, golom Roberta Levandovskog. Gobeljić je izgubio loptu na desnoj strani, potom je Žander klizećim startom praktično dodao do Poljaka, koji je sa pet metara na isti način poslao u mrežu ispred Borjana.

87′ – Nemački prvak je od gola Levandovskog oborio ritam i na rutinski način privodi posao kraju.

90′ – Levandovski je mogao do novog pogotka, poslao je loptu pored Borjana, ali je na gol liniji reagovao Degenek.

90+1′ – Gol! Bajern vodi sa 3:0, golom Tomasa Milera! Tijago je sjajno uposlio Nemca iz prekida, ovaj pobegao odbrani Zvezde i savladao Borjana.

Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija na utakmici.

Bajern – Crvena zvezda 3:0 (Koman 34, Levandovski 80, Miler 90+1).