Dinamo razbio Atalantu, het-trik Oršića

Champions League 18. sep 201922:37 > 22:39
Getty Images/Srđan Stevanović

Zagrebački Dinamo fantastično je započeo novi ciklus u Ligi šampiona. Na premijeri na Maksimiru hrvatski šampion slavio je 4:0 protiv Atalante, a briljirao je Mislav Oršić.

Modri su sav posao protiv italijanskog predstavnika završili već u prvom poluvremenu, kada su vodili 3:0. Seriju golova otvorio je Marin Leovac u 10. minutu. A onda je došao na red Mislav Oršić. Prvo je zatresao mrežu u 31. minutu, na asistenciju Leovca, a u 42. minutu iskoristio je dodavanje Ademija. Het-trik je kompletirao u 68. minutu, iskoristivši veliku grešku gostiju pri postavljanju ofsajd zamke i rutinski savladao golmana Golinija.

U drugom meču Grupe C Mančester Siti je u gostima savladao Šahtjor 3:0. I pored ozbiljnih kadrovskih problema u odbrani (morao je Fernandinjo da bude štoper pored Otamendija), i odmaranja Serhija Aguera, ekipa Pepa Gvardiole nije imala problema protiv ukrajinskog šampiona. Oba gola u prvom poluvremenu režirao je tandem Marez – Gundoan. Alžirac je bio strelac prvog gola na asistenciju Gindoana, a onda se revanširao, tako što je asistirao nemačkom reprezentativcu. Treći gol delo je Gabrijela Žesusa, na asistenciju Kevina de Brujnea.