Getty Images/Friedemann Vogel

18.09.2019 | 22.54

Dinamo razbio Atalantu, het-trik Oršića

Zagrebački Dinamo fantastično je započeo novi ciklus u Ligi šampiona. Na premijeri na Maksimiru hrvatski šampion slavio je 4:0 protiv Atalante, a briljirao je Mislav Oršić.

Dinamo Zagreb

Getty Images/Srđan Stevanović

Modri su sav posao protiv italijanskog predstavnika završili već u prvom poluvremenu, kada su vodili 3:0. Seriju golova otvorio je Marin Leovac u 10. minutu. A onda je došao na red Mislav Oršić. Prvo je zatresao mrežu u 31. minutu, na asistenciju Leovca, a u 42. minutu iskoristio je dodavanje Ademija. Het-trik je kompletirao u 68. minutu, iskoristivši veliku grešku gostiju pri postavljanju ofsajd zamke i rutinski savladao golmana Golinija.

U drugom meču Grupe C Mančester Siti je u gostima savladao Šahtjor 3:0. I pored ozbiljnih kadrovskih problema u odbrani (morao je Fernandinjo da bude štoper pored Otamendija), i odmaranja Serhija Aguera, ekipa Pepa Gvardiole nije imala problema protiv ukrajinskog šampiona. Oba gola u prvom poluvremenu režirao je tandem Marez - Gundoan. Alžirac je bio strelac prvog gola na asistenciju Gindoana, a onda se revanširao, tako što je asistirao nemačkom reprezentativcu. Treći gol delo je Gabrijela Žesusa, na asistenciju Kevina de Brujnea.

Komentari (28)

Hrvat

@Zvizdoje dobro tebi je grupa smjesna u kojoj igra Dinamo to je ipak liga prvaka ako si zaboravio a ne neko seosko natjecanje..zaboravljas da je tu i jedan Manchester City najaci klub na svijetu,a Atalanta koju ti podcjenjujes je treca u Serie A,kad Zvezda bude odigrala onakvu utakmicu protiv bilo koga u ligi prvaka kao sto je Dinamo odigrao sinoc,onda se javi..

Odgovori 4 1

Hrvat

Pa vaše sve medalje u košarci ne vrede zajedno koliko naše dve u zadnjih 20 godina u kako vi zovete fudbalu, ta dva sporta su nebo i zemlja po popularnosti i po konkurenciji u svijetu, kada budete igrali u finalu svijetskog prvenstva u fudbalu onda se javite gospodo, i omalovazavajte koliko hoćete i Dinamo i Hrvatsku reprezentaciju, a do tada vam je bolje da šutite, imate košarku koja vam je u silaznoj putanji pa se radije time pozabavite.

Odgovori 5 8

Mirko

Da, da :D Jel to vasa zelja ili lecite komplekse ? Preko bare tamo kod onih ljudi koji su vam skrojili drzavicu na nasoj teritoriji znas koji je popularniji sport ? Kosraka :D Druga stvar kazes mi ne znamo kako je igrati svetsko prvenstvo u fudbalu :D Da li si realan ?! Pa mi ne da znamo kako je igrati finale vez znamo i kako je osvojiti svetsko prvenstvo u fudbalu i to pobedom na Brazilom !!! Treca stvar mi imamo sampiona evrope u klupskom fudbalu to je danas klub koji nema mnogo veze sa sportom ali je bio sampion evrope 1991, pazi sad imamo i jedan klub koji je bio vicesampion evrope 1966 i igrao finale protiv najtrofejnijeg kluba sveta. Tako da ono kada budete osvojili usatog ili budete bar u finalu javite se. Sto se tice kosarke smesno je pricati jer smo visestruki sampioni sveta i evrope dok je vama najveci uspeh bezanje sa pobednickog postolja 1995 na koje se od tada niste vratili !!! A koliko vama kosarka nista ne znaci vidi se po tome sto je uvek sutra dan kod vas dan zalosti posle duela sa nama. Mi u padu sto se kosarke tice ? To je samo jedna losa sreca da nam se povredi najbolji igrac pre SP i splet neserecnih okolnosti, svako moze da se oklizne na nekom takmicenju !!! Ne sekirajte si vi nista za nasu kosarku nego vazbajte nogomet dok na podignete neki pehar.

5 1

"Mnogo se priča o krizi Totenhema... Neće im biti lako"

Defanzivac Crvene zvezde Miloš Degenek ne pridaje mnogo pažnje činjenici da Totenhem ove sezone ne igra dobro i poziva na oprez pred meč trećeg kola Lige šampiona u Londonu.

Debitant sudi Zvezdi u Londonu

Italijanski sudija Marko Gvida deliće pravdu u meču trećeg kola Lige šampiona između Crvene zvezde i Totenhema, odlučila je UEFA.

Samo na SK: Pregled svih subotnjih mečeva Premijer lige

U subotu je odigrano osam mečeva devetog kola Premijer lige, a samo jedan duel završen je bez golova.

Siti za dva minuta oborio Orlove

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Kristal Palas na gostovanju u devetom kolu Premijer lige rezultatom 2:0 i tako se vratili na pobednički kolosek posle poraza od Vulverhemptona.