Matthias Hangst, Getty Images

18.09.2019 | 22.39 > 22:54

Di Marija se "osvetio" Realu, Juve ispustio 2:0

U derbiju prvog kola grupne faze Lige šampiona Pari Sen Žermen je kao domaćin savladao madridski Real 3:0 uz dva gola nekadašnjeg igrača Madriđana Anhela di Marije. Juventus je u Madridu prokockao vođstvo od 2:0.

Anhel di Marija

Lintao Zhang/Getty Images

Junak Parižana bio je iskusni Argentinac, koji je postigao oba gola u prvom poluvremenu protiv bivšeg kluba. Prvi u 14. minutu kada je poslao loptu u bliži ugao golmana Kurtoe, koji je morao bolje da reaguje. U 33. minutu već ništa nije mogao, pošto je Argentinac, u svom stilu, poslao bombu sa 18 metara hirurški precizno u donji levi ugao. Konačnih 3:0 postavio je Toma Munije, na drugu asistenciju Bernata. U Grupi A ranije su igrali Klub Briž i Galatasaraj bez golova, tako da je PSŽ usamljen na prvom mestu. U narednom kolu PSŽ gostuje Galatasaraju, dok Real dočekuje Klub Briž.

Juventus je imao vođstvo od 2:0 na Vanda Metropolitano protiv Atletika golovima Kvadrada i Matuidija. Međutim, prvo je Stefan Savić u 70. minutu smanjio na 2:1, a onda u 90. minutu Erera na asistenciju Tripijea donosi vredan bod Atletiku. U ovoj Grupi D Lokomotiva je iznenadila Bajer u Leverkuzenu i pobedila 2:1.