Hakimi pogađao kao napadač, Napoliju bod u Genku

Sebastian Widmann/Getty Images

Fudbaleri Borusije Dortmund upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Lige šampiona, pošto su u drugom kolu grupe F savladali Slaviju u Pragu sa 2:0.

Milioneri su na startu remizirali sa Barselonom kod kuće, a sad im je trijumf doneo desni bek Ašraf Hakimi, koji je bio dvostruki strelac.

Marokanac je u 35. minutu sjajno probio po desnoj strani i posle driblanja golmana poslao loptu u mrežu sa desetak metara.

Potvrda trijumfa stigla je u 89. Dortmund je pokrenuo brzu kontru u kojoj je Brant proigrao na levoj strani Hakimija, a ovaj u maniru vrhunskog strelca poslao loptu kroz noge Kolaru i krunisao svoju sjajnu partiju.

Ekipa Lusijena Favra mogla je tokom meča do još nekog pogotka, najbolje šanse za to propuštali su Sančo u drugom, Hakimi u 82. i Gece u nadoknadi vremena.

Imali su i domaći svoje prilike preko Masopusta, Stančijua i Kudele u prvom i Tecla, Sevčika i Součeka u u drugom poluvremenu, pa se može reći da Česi imaju za čime da žale.

Dortmund je lider grupe sa 4 boda, a Slavija je poslednja sa 1.

Duel Genka i Napolija, u okviru grupe E, završen je bez golova.

U duelu koji nije obilovao izglednim šansama, gosti su mogli do trijumfa, ali su dobre šanse propuštali Arkadijuš Milik, Kalidu Kulibali i Hose Kaljehon. Jedinu priliku za Belgijance imao je Janis Hadži u finišu.

Može se reći da je ovakav ishod loš za italijansku ekipu koja je pre samo dve nedelje kod kuće savladala šampiona Evrope Liverpul i na sjajan način započela elitno takmičenje.

Sada, ipak, nije uspela da slomi otpor Genka i opravda ulogu favorita.

Tim Karla Ančelotija prvi je u grupi sa 4 poena, dok je Genk treći sa 1.