David Ramos, Getty Images

20.10.2019 | 13.16 > 13:20

Debitant sudi Zvezdi u Londonu

Italijanski sudija Marko Gvida deliće pravdu u meču trećeg kola Lige šampiona između Crvene zvezde i Totenhema, odlučila je UEFA.

Marco Guida

Marco Rosi, Getty Images Sport

Tridesetosmogodišnjak je nedavno u Beogradu bio prvi sudija u duelu Lige Evrope između Partizana i AZ Alkmar (2:2).

Italija je na stadionu Partizana isključio igrača holandskog tima Jonasa Svensona u 27. minutu, dok je u drugom poluvremenu, posle prekršaja nad Omarom Sadikom, pokazao na belu tačku.

Gvida je na listi FIFA od 2014, a duel između Totenhema i Crvene zvezde će mu biti debitantski u grupnoj fazi Lige šampiona. Pomoćnici u Londonu će mu biti Filipo Meli i Čiro Karbone, a četvrti sudija je Mauricio Marijani.

Srpski prvak je drugi u grupi B sa tri boda iz dva meča, dok je Totenhem osvojio samo jedan, koliko i Olimpijakos. Lider je Bajern sa maksimalnim učinkom.

Duel u prestonici Engleske na programu je u utorak u 21 čas.