Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

22.10.2019 | 20.05 > 23:00

Zvezda još mora da raste: Totenhem slavio 5:0

U trećem kolu Grupe B Lige šampiona Totenhem je slavio protiv Crvene zvezde 5:0 i prestigao je na tabeli.

Delle Alli, Harry Kane

Catherine Ivill/Getty Images

Nadala se Zvezda da bi mogla da napravi veliko iznenađenje, ali ta nada se ugasila već posle 16 minuta, kada je Son postigao prvi od svoja dva gola za 2:0 za domaćina. Pre toga Hari Kejn je otključao bravu srpskog šampiona u devetom minutu. Totenhem je bio dominantan, pokazao sav kvalitet. Son je bio neuhvatljiv za igrače Zvezde, Lamela pokazao tehničku potkovanost i zaokružio odličnu partiju sa golom i dve asistencije, a Kejn da je rasan strelac, pošto je zatvorio priču drugim golom.

Zvezdi ostaje da se spusti na zemlji i pokuša za dve nedelje da pred svojim navijačima, makar pruži čvršći otpor kvalitetnijem protivniku. A možda i da uradi ono što je prošle sezone, kada je posle ubedljivog poraza 4:0 na Enfildu slavila u beogradskom revanšu protiv Liverpula.

Vredi pomenuti lep gest Totenhema, koji je u šestom minutu utakmice, simbolički u znaku broja koji je nosio preminuli Goran Bunjevčević, igrač oba tima, pustili na video bimu izabrane momente dok je igrao na Vajt Hart Lejnu.

Bajern je lider Grupe B sa maksimalnih devet bodova, Totenhem sada ima četiri, Zvezda tri i Olimpijakos jedan bod.

Tok meča

2' Prva šansa za Crvenu zvezdu. Tomane je povukao kontra napad, ali bio je usamljen i na kraju uspeo je da izbori samo aut.

3' Prva opasnija situacija u šesnaestercu beogradskog tima. Kejn je pao posle duela sa Degenekom, ali ni govora o penalu.

5' Najbolju priliku u prvih pet minuta imao je Son, koji je iskoristio brzinu i izbio sam pred Borjana, ali je sa nekih 15 metara šutirao pravo u golmana Zvezde.

9' GOL! Korner za Totenhem, najviši u skoku kapiten i najbolji strelac ekipe Hari Kejn, sjajno zahvata loptu glavom, šalje je u suprotan ugao i Borjan je nemoćan.

12' Nova velika prilika za Kejna, koji šutira snažno iskosa sa desne strane, ali Borjan odlično postavljen.

15' Najzad je i Zvezda pripretila, ušla u šesnaesterac, ali je Marin bio neprecizan pri upućivanju nečega između šuta i centaršuta.

16' GOL! Pokazali su Spursi koliko su opasni kada oduzmu loptu na sredini. Brzo su ušli u tranziciju, odličan centaršut Lamele sa desne strane. Lopta je preletela Kejna, ali on je odradio ulogu vezavši dva igrača Zvezde. To je iskoristio Son koji je bio sam i zakucao loptu pod prečku gola Borjana.

19' Totenhemova kontra je zaista ubitačna. Oduzeli su loptu na ivici svog šesnaesterca, brzo je preneli na polovinu protivnika, a Son je u situaciji tri na dva upropastio situaciju lošom loptom koju je poslao u gol aut.

20' Najbolja šansa za Zvezdu. Gobeljić je centrirao, Milunović bio najviši u skoku, ali je šutirao preko gola.

22' Borjan na velikim mukama. Propsino ga je zagrejao Orije, ali je kanadski reprezentativac odlično intervenisao.

24' Među onima koji su testirali golmana crveno-belih je i Lamela, koji je bio u izglednoj poziciji i šutirao sa 10-ak metara. Međutim, Borjan je ponovo fenomenalno intervenisao.

27' Totenhem dominirao, ali Zvezda se ne predaje. Konačno jedna dobra akcija, Gobeljić je na kraju centrirao pravo na glavu Van Pare, koji je šutirao glavom pored Devinsona Sančesa, ali je golman Ganzaniga sigurno intervenisao.

37' Zvezda definitivno bolja u poslednjih 10-ak minuta, a sjajnu šansu imao je Marin. Gobeljić je dva puta šutirao, a posle drugog, lopta je došla do kapitena Zvezde, koga je iznenadila na pet metara od gola, odbila se i otišla tik pored stative.

44' GOL! Totenhem je iskoristio nešto otvoreniju igru Crvene zvezde i odmah izveo munjevitu kontru. Lopta je došla do razigranog Sona, koji je rutinski drugi put savladao Borjana za 3:0

Poluvreme. Totenhem opravdava ulogu favorita. Vode 3:0, Son izuzetno razigran, postigao dva gola, a Borjan je spasao još bar tri čista gola.

51' Crvena zvezda imala prvu šansu. Začetnik akcije bio je Van La Para, koji igra najbolji meč od kada je među crveno-belima. Lepo je uposlio Gobeljića, desni bek pokušao da ubaci u sredinu, ali dobra intervencija Totenhemove odbrane.

55' Velika šansa za Lamelu, ali posle dve asistencije nije imao sreće da postigne gol, pošto je uputio loptu pored desne stative.

57' GOL! Ono što je propustio koji minut ranije, nadoknadio je ipak Erik Lamela. Dobio je lepu loptu u srcu šesnaesterca, stigao i da je primi i da iz okreta precizno i jako šutira i ponovo je Milan Borjan bio nemoćan za 4:0.

61' Dvostruka izmena u vezdi. Ušli su Milan Pavkov i Njegoš Petrović, a izašli Tomane i Hoze Kanjas

70' Šansa za Marina. Zvezdin kapiten šutira nezgodno sa ivice šesnaesterca, ali tik pored stative

72' GOL! Ponovo Kejn. Vešto je najbolji strelac Spursa izbegao ofsajd zamku, malo izgubio korak, ali je onda šutirao kao na malom fudbalu, iz kolena, ali majstorski precizno i Borjan ništa tu nije mogao.

82' Izašao Van La Para ušao Aleksa Vukanović.

90' Crvena zvezda izborila korner, četvrti. Jedan više od Totenhema. Upućen opasan centaršut, ali je Milunović šutirao ponovo pored gola.