23.10.2019 | 20.57 > 20:58

LŠ: Batšuaji srušio Ajaks, preokret Lajpciga

Fudbaleri Čelsija savladali su Ajaks rezultatom 1:0 u jednom od duela koji se našao u centru pažnje u trećem kolu Lige šampiona.

Michy Batshuayi, Tammy Abraham

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Junak trijumfa ‚Plavaca‘ u Amsterdamu bio je Miši Batšuaji, koji je postigao jedini gol na utakmici u 86. minutu, posle asistencije Kristijana Pulišića.

Iako je Ajaks više kontrolisao dešavanja na terenu, londonski klub je iskoristio svoju najbolju šansu i došao do trijumfa. Pulišić je sa leve strane poslao loptu po zemlji pred gol domaćeg tima, Markos Alonso ju je zakačio, a Belgijanac je poslao u mrežu.

Šampion Holandije je, inače, uspeo da zatrese mrežu ‚Plavaca‘, i to u 36. minutu, kada se činilo da je Kvinsi Promes doveo Ajaks u vođstvo, ali je taj gol poništen pošto je sudija konsultovao VAR. Pregledom snimka je ustanovljeno da je Promes tom prilikom bio u ofsajdu.

Na narednu dobru priliku domaćina čekalo se do isteka sat vremena igre, a u njoj se našao Dušan Tadić, posle čijeg udarca glavom je lopta završila na levoj stativi. Čelsi do same završnice nije ni imao neku izgledniju šansu, ali je prvo Pulišić poslao loptu pored leve stative, a potom proigrao Batšuaija i tako rešio utakmicu.

Tadić je odigrao svih 90 minuta za Ajaks, dok je na drugoj strani isti slučaj bio sa hrvatskim fudbalerom Mateom Kovačićem.

Izabranici Frenka Lamparda na čelu grupe H sada imaju šest bodova, isto kao i Ajaks.

Konrad Laimer

Maja Hitij/Getty Images

Lajpcig je u istom terminu na svom terenu savladao Zenit sa 2:1 posle preokreta. Goste je u vođstvo u 25. minutu doveo Jaroslav Rakickij, koji je sjajno prihvatio odbijenu loptu, a na odgovor ‚Bikova‘ se čekalo do početka drugog poluvremena.

U 49. minutu Konrad Lajmer je izjednačio za domaći tim pošto se našao ‚1 na 1‘ sa golmanom, a preokret Lajpciga kompletiran je samo deset minuta kasnije. Tada je Marsel Zabicer šutirao sa ivice kaznenog prostora i loptu poslao pravo u gornji levi ugao gola gostiju. Do kraja utakmice je viđena po jedna izgledna prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

Srpski fudbaler Branimir Ivanović proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu Zenita, isto kao i Slovenac Kevin Kampl u Lajpcigu.

Za Lajpcig je to bio drugi trijumf, pa sada ima šest bodova, dva više od Zenita u grupi G.