Inter siguran, Livepul ubedljiv, Mesi za istoriju

U mečevima trećeg kola grupne faze Lige šampiona koji su odigrani u sredu u kasnijem terminu do pobeda su došle ekipe Liverpula, Intera, Napolija i Barselone, dok su Lil i Valensija podelili bodove.

Mohamed Salah i Sadio Mane

Catherine Ivill/Getty Images

Liverpul je u Belgiji bio bolji od Genka sa 4:1 (1:0), a već u drugom minutu su vodili preko Okslejd-Čembrlena, koji je svojim drugim golom duplirao vođstvo u 57. minutu. U 77. već je bilo 3:0 kada je Sadio Mane pogodio na asistenciju Mohameda Salaha, a Salah je bio i sam strelac u 87. minutu pošto mu je asistencijom uzvratio Mane. Odej je postavio konačnih 1:4.

Liverpul je sada drugi na tabeli sa 6 bodova, jednim manje od Napolija, dok je Genk osvojio tek jedan.

Upravo je Napoli došao do nove pobede, i to 3:2 na gostovanju u Salcburgu. Mertens je doveo Italijane u vođstvo u 17. minutu, a Holand je iz penala u 40. minutu izjednačio. U drugom poluvremenu Mertens je postigao drugi gol na meču, svoj 116. u dresu tima sa stadiona San Paolo i tako pretekao legendarnog Dijega Armanda Maradonu na večnoj listi kluba. Holand je ponovo izjednačio u 72. minutu, a samo minut kasnije Insinje je rešio pitanje pobednika na Mertensovu asiststenciju u 73. minutu.

Inter je na stadionu Đuzepe Meaca pobedio Borusiju Dortmund 2:0, a golove za „nerozure“ postigli su Martines i Kandreva, dok je u istoj grupi Barselona slavila u gostima protiv praške Slavije sa 2:1. Prvi gol je postigao Mesi, i tako postao prvi igrač u istoriji LŠ koji je bio strelac barem jednog gola u 15 uzastopnih sezona. Izjednačio je Boril u 50. minutu, ali je tri boda Kataloncima doneo Olajinka u 57. minutu.

Benfika je u Lisabonu slavila 2:1 protiv Liona – Silva je u 4. minutu dao prednost Portugalcima, Depaj je u 70. izjednačio, a tri boda domaćima doneo je Pici u 86. minutu za prve bodove „Orlova“ u sezoni u LŠ.

U Lilu je Valensija vodila od 63. minuta do 1:0 kada je gol postigao Čerišev, ali je Ikone u 90+5. minutu doneo tri boda francuskoj ekipi, koja je osvojila prvi god iz tri kola, dok Valensija žali za propuštenom pobedom koja bi ih izjednačila na čelu tabele sa po 6 bodova, koliko imaju Ajaks i Čelsi.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Lige šampiona.