Splet nesrećnih okolnosti – Zijehov šut i Kepin autogol

Mike Hewitt, Getty Images Sport

U režiji Kvinsija Promesa i Hakima Zijeha, ali i sreće kao asistenta, Ajaks dominira na Stamford bridžu i na poluvremenu vodi 3:1 protiv Čelsija.

Ajaks je poveo već u drugom minutu – pisalo je na semaforu 1:45 kada se mreža Čelsija zatresla prvi put nakon gužve u šesnaestercu i slobodnog udarca koji je izveo Kvinsi Promes, a loptu je nesrećno u mrežu sproveoo Tami Ejbraham. To je drugi najbrže primljen gol za Čelsi u Ligi šampiona, nakon onoga koji je protiv londonskog tima postigao El Šaravi 2017.

Uzvratili su Plavci nepuna dva minuta kasnije sa bele tačke, a meč je nastavljen u sjajnom ritmu.

Promes je u 20. minutu u gol pretvorio odličnu asistenciju Zijeha čiji je potez iz 35. minuta već je apsolutni hit na društvenim mrežama.

Zijeh je sjajno izveo „skraćeni“ korner, Kepa Arizabalaga je loptu odbio rukama, ali je ona udarila u stativu, pogodlia ga u lice u ušla u gol za 3:1.