Getty Images/Harold Cunningham

06.11.2019 | 18.14 > 18:31

Zvezdin revanš Totenhemu, proleće veoma blizu

U četvrtom kolu Grupe B Lige šampiona za omladince Crvena zvezda je na svom terenu savladala Totenhem 2:0 i na taj način se približila osvajanju jednog od prva dva mesta u grupi.

Crvena zvezda omladinci

FK Crvena zvezda

Crveno-beli su se, na neki način, revanširali vršnjacima ekipe iz Londona, iako su pre dve nedelje pretrpeli znatno teži poraz od 9:2. Ali u krajnjem zbiru, gleda se broj osvojenih bodova, a predstavnik Srbije osvojio ih je ovom pobedom tri, koliko i Totenhem u tom prvom meču. Naravno, ta razlika u međusobnom duelu biće krucijalna ako budu ekipe bodovno pravnate, ali trenutno Zvezda ima bolju situaciju i tri boda prednosti.

Domaćin je, posle izjednačenog prvog poluvremena, otvorio bravu Engleza u 69. minutu golom Radulovića, kome je asistirao ključni igrač meča Ilija Babić. Isti igrač ponovo je bio asistent u trećem minutu nadoknade, a strelac je bio Piplica, koji je ušao koji sekund ranije. Na tabeli Grupe B Crvena zvezda je druga sa sedam bodova, tri više od Totenhema, a isto toliko manje od Bajerna. Dok je na začelju Olimpijakos sa bodom.

U Grupi C zagrebački Dinamo došao je do druge pobede. Savladan je u glavnom gradu Hrvatske Šahtjor 1:0, a strelac jedinog gola bio je Krizmanić u 61. minutu. Ovom pobedom Modri su izbili na čelo tabele sa osam bodova, Atalanta ima bod manje. Mančester Siti je treći sa četiri, a Šahtjor na začelju sa dva boda.

Što se tiče staze šampiona slovenački šampion Domžale napravio je odličan rezultat u gostima protiv Porta. Odigrali su 2:2. Došli su prvi do vođstva golom Svetlina iz penala u 62. minutu. Onda je došlo do preokreta golovima Moreire u 78. i Estevesa u četvrtom minutu nadoknade. Međutim, Pišek je preduhitrio glavnog sudiju i postigao gol u osmom minutu nadoknade za odličnih 2:2. Ukoliko u revanšu pobede ili makar odigraju nerešeno 0:0 i 1:1 Domžale će izboriti evropsko proleće.