Catherine Ivill/Getty Images

06.11.2019 | 22.51

LŠ: Šestica Reala i het-trik sjajnog Rodriga

Real Madrid je napravio veliki korak ka plasmanu u narednu fazu Lige Šampiona savladavši Galatasaraj sa ubedljivih 6:0, dok je do prvih bodova u ovoj sezoni stigao Bajer Leverkuzen.

Rodrigo

Angel Martinez/Getty Images

Rodrigo

U trijumfu Reala istakao se supertalentovani Brazilac Rodrigo, koji je ovog leta stigao iz Santosa.

Ovaj 18-godišnji napadač postigao je prva dva gola na meču, i to za samo sedam minuta.

Serhio Ramos je u 14. minutu pogodio sa bele tačke, pa je već tada Real praktično osigurao tri boda. Do kraja meča Benzema je postigao dva pogotka, da bi u poslednjem minutu Rodrigo kompletirao het-trik za meč iz snova i trijumf Kraljevskog kluba od 6:0. Luka Jović je meč presedeo na klupi.

PSŽ je pogotkom Ikardija u 22. minutu minimalno savladao Briž, a gostima ostaje da žale zbog promašenog penala u 76. minutu, kada najstrožu kazu nije realizovao Dijanj.

PSŽ je prvi u grupi sa maksimalnih 12 bodova, Real ima sedam, Briž dva, Galata jedan.

Leverkuzen je tek u četvrtom kolu upisao prve bodove, savladavši Atletiko sa 2:1 na svom terenu. Nemci su poveli autogolom Tomasa, dok je drugi delo Kevina Volanda u 55. minutu. Poraz Atletika ublažio je Morata u samom finišu.

Zahvaljujući ovoj pobedi, Bajer je ostao u trci za plasman u narednu fazu, iako ima četiri boda manje od Madriđana. Prvi je Juventus sa deset bodova.