LŠ: Dinamo poražen u Milanu, Siti bodom do čela grupe

Champions League 26. nov 201922:53 > 22:54
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Dinama izgubili su od Atalante rezultatom 2:0 na gostovanju u okviru petog kola Lige šampiona, pa će se u poslednjoj rundi sa Mančester Sitijem boriti za evropsko proleće.

Pred oko 26.500 gledalaca na stadionu „Đuzepe Meaca“, na kojem Atalanta igra evropske utakmice kao domaćin, Zagrepčani su ostali bez ikakve šanse na početku drugog poluvremena.

Tim iz Bergama je poveo u 27. minutu preko Luisa Fernanda Murijela iz penala, da bi prednost udvostručio Alehandro Gomes u drugom minutu drugog poluvremena. Ispostavilo se da je Argentinac posle asistencije Martena de Rona postavio konačan rezultat, pošto su mreže mirovale od 47. minutu.

Domaći tim je od početka utakmice krenuo agresivno, a prvu šansu već posle nekoliko minuta imao je Mario Pašalić, ali je lopta otišla pored gola. Pre nego što je povela sa bele tačke, Robin Gosens je pogodio prečku, a zatim je Dino Perić napravio faul posle kojeg je Murijel bio siguran za 1:0. isti igrač je nekoliko minuta kasnije propustio odličnu šansu da povisi rezultat, ali je šutirao iznad gola.

Nedugo zatim, Mislav Oršić je na drugoj strani pogodio prečku, da bi Atalanta praktično rešila utakmicu početkom drugog poluvremena, kada je Gomes sa ivice šesnaesterca iznenadio Dominika Livakovića. Od tada je Atalanta nastavila da napada, ređale su se šanse, pa je tako Josip Iličić pogodio stativu, ali promene rezultata nije bilo.

Michael Steele/Getty Images

U drugoj utakmici grupe C, Mančester Siti i Šahtjor su igrali nerešeno 1:1 na „Etihadu“. Šampion Engleske je poveo u 56. minutu golom Ilkaja Gindoana, a bod je gostima doneo Manor Solomon desetak minuta kasnije. Taj meč nije doneo mnogo uzbuđenja, a prilika ni na jednoj strani nije bilo mnogo.

Takav rasplet je omogućio Sitiju da obezbedi prvo mesto u grupi sa 11 bodova, a prati ga Šahtjor sa šest, dok Dinamo ima pet, a Atlanta jedan manje. To znači da sve tri ekipe imaju šansu da nastave takmičenje u Ligi šampiona, ali i Ligi šampiona, a odluka će pasti 11. decembra. Tada Šahtjor dočekuje Atalanti, dok će Dinamo u Zagrebu ugostiti Siti.