Ispali Ajaks i Zenit, Lion u finišu, Inter u LE

Champions League 10. dec 201922:54 > 22:57
Printcsrean

Najprijatnije iznenađenje prošlogodišnje Lige šampiona, Ajaks eliminisan je u grupnoj fazi Lige šampiona. Ispao je i Zenit.

Najveće iznenađenje večeri viđeno je u Grupi H u kojoj je Valensija slavila na gostovanju Ajaksu za koji je nastup u Ligi šampiona završeno. Iz ove grupe kao prva prolazi Valensija, a sa drugog mesta dalje ide Čelsi. Ajaks će nastaviti takmičenje u Ligi Evrope dok se obavezama u domaćim takmičenjima nadalje posvećuje Lil.

Ajaks je u Amsterdamu poražen od Valensije koja je slavila 1:0.

Prošlogodišnji hit sezone i učesnik polufinala Ajaks eliminisan je ove godine u grupnoj fazi nakon poraza od Valensije u Amesterdamu 1:0.

Valensija je prvo poluvreme rešila u svoju korist zahvaljujući golu Rodriga u 24. minutu. Odlično je Feran Tores proigrao Rodriga koji šalje loptu u mrežu za 1:0.

Najbolju šansu za Ajaks u prvih 45 minuta imao je Dušan tadić u osmom minutu kada je ostao sam na ivici šesnaesterca, ali je lopta otišla pored stative.

Napadao je Ajaks u nastavku, stvarao šanse i – promašivao pa će sezonu u Evropi nastaviti u drugom po rangu takmičenju UEFA.

Ziceri su se redali i u finišu meča, ali mreža iza leđa Domenahe je mirovala.

Valensija je meč završila sa igračem manje jer je u petom minutu nadoknade crveni karton dobio Gabrijel zbog faula nad Tadićem koji je malo preuveličao celu situaciju pa je i sam upisan kod sudije, ali je on dobio samo žuti karton.

Čelsi je plasman u nokaut fazu Lige šampiona obezbedio pobedom protiv Lila 2:1.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Čelsija koji je na odmor otišao sa dva gola prednosti.

Tami Ejbraham je iskoristio dodavanje Vilijana i pogodio za vođstvo Plavaca u 19. minutu, da bi Cezat Aspilikveta glavom nakon kornera postigao drugi gol za svoj tim u 35. minutu.

Lil je uspeo da dođe do gola na Stamford bridžu u 78. minutu, a strelac je bio Loik Remi na dodavanje Džonatana Bambe.

U Grupi G bilo je zanimljivo i neizvesno do kraja. Lajpcig je bio miran na prvom mestu koje je potvrdio remijem sa Lionom, a francuskom predstavniku taj bod doneo je drugo mesto. Isapo je Zenit koji je poražen od Benfike 3:0. Portugalski tim će u Ligu Evrope.

Lion i Lajpcig odigrali su 2:2. Francuzi su do boda došli u finišu meča i time obezbedili prolaz dalje.

Lajpcig je već nakon pola sata igre vodio 2:0, a oba gola postigao je sa bele tačke.

Prvi penal u gol je pretvorio Emil Forsberg u devetom minutu, a Timo Verner je bio siguran sa bele tačke u 33. minutu.

Lion je smanjio zaostatak u 50. minutu kada je lepim golom Husem Uar svom timu vratio nadu da može da dođe do dobrog rezultata u ovom meču.

A to se i dogodilo u 83. minutu kada je gol za izjednačenje postigao Memfis Depaj.

Lionu je ovaj bod doneo plasman u nokaut fazu sa druge pozicije u grupi. Jednim udarcem Depaj je izbacio Zenit iz Evrope jer će kao trećeplasirana u Ligu Evrope otići Benfika.

Benfika je slavila 3:0 protiv Zenita i zahvaljujući remiju Liona i Lajpciga prošla u Ligu Evrope.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta iako su oba tima imala po nekoliko prilika da to promene.

Portugalski tim poveo je nakon samo dva minuta igre u nastavku. Strelac je bio Franko Ćervi na asistenciju Picija.

Za šampiona Rusije nije postajalo ništa lakše kako je meč odmicao. U 56. minutu, zbog igranja rukom, drugi žuti karton dobio je Santos, a Pizi je kazneni udarac pretvorio u gol za 2:0.

Da od lošeg može da krene na gore pokazalo se u 80. minutu kada je sopstvenu mrežu zatresao Azmun za 3:0 za Benfiku.

Iz Grupe F u nokaut fazu plasman su obezbedil Barselona i Borusija iz Dortmunda. U Ligu Evrope će Inter koji je na svom terenu poražen od Barselone. Ispala je Slavija iz Praga.

Barselona je do pobede protiv Intera u Milanu došla u samom finišu meča u kome je slavila 2:1.

Barselona je, u kombinovanom sastavu bez Lionela Mesija i Luisa Suareza, povela nakon 23. minuta igre. Arturo Vidal je pronašao Karlesa Pereza i poslao dugu loptu za saigrača koji je iz prve sa oko šest metara poslao u gol.

Interu su se napadi isplatili pred sam odlazak na odmor. Sa centra je lopta došla do Martineza na ivici kaznenog prostora. On se nakon prijema borio sa odbranom Barselone i na kraju dočekao da Romelu Lukaku priđe te mu dodao kratak pas, a Lukaku snažnim šutem pogađa za izjednačenje.

Zatresla se mreža Barselone u 80. minutu, ali je pogodak Martineza poništen zbog ofsajda.

Sedam minuta kasnije Katalonci dolaze do pobede golom Fatija na dodavanje Luisa Suareza koji je u igru ušao umesto Grizmana u 62. minutu. Ansu Fati je postao najmlađi strelac u istoriji Lige šampiona sa 17 godina i 40 dana. U igru je ušao samo tri minuta pre postizanja gola.

Borusija je u istoj grupi slavila protiv Slavije iz Praga takođe 2:1.

Milioneri su poveli nakon samo deset minuta igre. Marko Rojs je dodao do Džadona Sanča koji je potvrdio dobru formu i na ovom meču i zatresao mrežu.

Slavija nije odustajala pa je do izjednačenja došla do 43. minuta preko Tomasa Sučeka.

Ekipa Borusije nastavila je sa napadima u nastavku meča pa je do novog vođstva došla u 61. minutu. Ovoga puta Sančo je bio asistent, a mrežu je zatresao Julijan Brant.

Domaćin je ostao sa igračem manje u 77. minutu jer je Julijan Vigl zbog grubog faula dobio drugi žuti karton.