Penali koštali Zvezdu evropskog proleća

Champions League 11. dec 201919:36 > 22:58
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Crvena zvezda je u odlučujućem meču za treće mesto u Grupi B Lige šampiona poražena u Pireju od Olimpijakosa 1:0 i na taj način izgubila šansu i da na proleće ostane u evrokupovima.

Odlučujući momenti bili su u finišima oba poluvremena. U 42. minutu Marko Marin je iznudio penal, ali je Tomane pogodio prečku. Olimpijakos je dominirao od tog trenutka, ali Zvezda se odlično branila. Sve do 86. minuta, kada je Žander, koji je ušao samo četiri minuta ranije, napravio tešku glupost. Bez preke potrebe igrao je rukom u šesnaestercu i tako poklonio penal Olimpijakosu, koji je sigurno realizovao El Arabi.

Ovom pobedom Olimpijakos je istisnuo na tabeli Crvenu zvezdu i on je na kraju zauzeo treće mesto sa četiri boda, jednim više od srpskog šampiona. Bajern je zabeležio i šestu pobedu u Grupi B, pošto je pobedio Totenhem 3:1, a Pevci uz Bavarce nastavljaju put u Ligi šampiona.

Tok meča

Meč u Pireju počinje u 21 čas, a uživo statistiku možete pratiti i na našem sajtu na ovom linku

Pred sam početak meča navijači i jedne i druge ekipe napravili su sjajnu zajedničku koreografiju, pred meč  posle kojeg će ipak samo jedan tim biti zadovoljan.

5′ Posle nešto sporijeg početka prva pretnja na meču. Odlično je prodro Marko Gobeljić po desnoj strani, lepo ubacio u šesnaesterac ka Aleksi Vukanoviću, koji je šutirao preko gola.

10′ Opasan napad Olimpijakosa, lopta je nekoliko puta pala u Zvezdin šesnaesterac, ali su gosti uspeli da iznesu loptu i ne dopuste protivniku ni šut na gol.

19′ Novi opasan napad domaćih, Giljerme je šutirao sa distance, ali pravo u Borjana, koji je siguran.

20′ Već u sledećoj akciji obećavajući slobodan udarac za Zvezdu, Marin je pokušao da plasira, ali lopta je dodirnula nekog u živom zidu i završila u korneru.

24′ Opasna situacija u šesnaestercu Crvene zvezde. Imali su Grci šansu za šut, ali je u dva navrata odlično intervenisao, u bukvalno poslednjem trenutku Marko Gobeljić i spasao gotovo siguran gol.

28′ U jeku pojačane inicijative domaćih Aleksa Vukanović je pokupio loptu i odlično povukao kontru tri na tri. Dodao je Marinu u obećavajućoj poziciji, ali kapiten Crvene zvezde loše je završio, tačnije pri šutu na gol pogodio je Vukanovića, koji je bio u ofsajdu.

32′ Imao je i Olimpijakos veliku šansu. Lopta je došla do Podensa, koji je bio sam na desnoj strani, šutirao je iskosa snažno, ali je Borjan bio na mestu.

35′ Polako Olimpijakos pojačava stisak. Najbolju priliku u prvoj trećini meča imao je Gerero, koji je šutirao glavom sa pet metara neometan preko gola Borjana

41′PENAL! Marin imao sjajnu šansu, ali je umesto šuta, odlučio se za dribling i naterao protivnika da ga faulira. Tomane je loptu namestio na belu tačku, uhvatio kraći zalet, ali je pogodio samo prečku.

42′ Odmah posle promašenog penala Marin je imao novu šansu, ali opet se nije odlučio za šut i pogrešno dodao, čime je otvorio kontru Olimpijakosa. Srećom, ni Grci to nisu iskoristili.

45′ Poluvreme. Zvezda ima dobar rezultat, ali definitivno ima za čim da žali, s obzirom da je Tomane promašio penal.

46′ Osokoljeni zbog promašenog penala protivnika Olimpijakos je odmah rešio da napadne. Giljerme je šutirao sa distance, ali nedovoljno dobro da savlada Borjana.

50′ Novi pokušaj domaćih. Podens šutira sa ivice šesnaesterca, ali samo pored gola.

54′ Ponovo pokušava Giljerme sa distance, ali ovo mu je bio daleko najbolji šut. Ipak, sjajna intervencija Borjana.

56′ Preti i Zvezda i naravno kapiten. Marin je dobio odličnu loptu sa nekih 14 metara po sredini, iz okreta je šutirao, ali pravo u golmana Olimpijakosa.

58′ Prva izmena u Zvezdi. Izlazi indisponirani Tomane, ulazi Radživ van la Para.

59′ Prvi žuti karton za goste dobija Rodić.

60′ Veliku šansu propustio je Olimpijakos. Odličan centaršut Cimikasa, lepo je zahvatio El Arabi, savladao Borjana, ali se vođstvu domaćih isprečila stativa.

62′ Lepu akciju započeo je Van La Para, otvorio je prostor Ivaniću, ovaj fenomenalno izbacio Vukanovića, ali krilnog igrač niko nije ispratio u izglednoj poziciji u šesnaestercu Olimpijakosa

63′ Fantastična intervencija Borjana, koji je uklizao i uspeo da zaustavi Podensa da realizuje čist zicer u šesnaestercu Crvene zvezde.

65′ Druga izmena za Zvezdu. Izlazi odlični Aleksa Vukanović ulazi Ričmond Boaći.

70′ Opasna situacija za Olimpijakos. Izbio je loptu Borjan, ali je lopta došla na nogu Podensu, koji je iz ekstra povoljne pozicije šutirao pored praznog gola.

72′ Miloš Degenek drugi igrač Zvezde koji je dobio žuti karton.

82′ Treća, poslednja izmena u Zvezdi. Rodić izlazi, ulazi Žander

86′ PENAL za Olimpijakos. Žander je napravio tešku glupost igrajući rukom u šesnaestercu i dileme za Orsata nije bilo.

87′ GOL! El Arabi pogađa penal za vođstvo Olimpijakosa i rezultat koji ga ostavlja u Evropi i na proleće.