Getty Images/Stuart Franklin

11.12.2019 | 22.46 > 22:52

LŠ: Atletiko poslednji među 16, 'petarda' PSŽ

Fudbaleri Atletiko Madrida poslednji su učesnici osmine finala Lige šampiona. Jorgandžije su u 6. kolu grupe D u Madridu pobedile Lokomotovu iz Moskve rezultatom 2:0 i obezbedile nastavak takmičenja.

Atletico Madrid

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

U drugoj utakmici ove grupe Juventus je u Leverkuzenu bio bolji od Bajera 1:0, a nemački tim je mogao do nokaut faze samo u slučaju da slavi, a Atletiko na Vanda Metropolitanu izgubi od Lokomotive.

Ekipa Dijega Simeonea je odlučno počela duel sa gostima iz Rusije i već u prvom minutu sudija Viktor Kašai je pokazao na belu tačku. Međutim, Tripije je pogodio stativu.

Španci su 17. minutu poveli, a za razliku od Engleza, Žoao Feliks je bio precizan sa 11 metara. Pobedu Jorgandžijama obezvedio je Felipe pogotkom u 54. minutu na asistenciju Kokea.

Juventus je u Leverkuzenu slavio 2:0. Kristijano Ronaldo je u 75. minutu iz neposredne blizine doneo prednost Staroj dami na asistenciju Paula Dibale, a u nadoknadi vremena pogodio je i Gonzalo Iguain.

Bajer takmičenje u Evropi nastavlja u plej-ofu Ligi Evrope.

Real Madrid grupnu fazu završio trijumfom u Belgiji protiv Klub Briža - 2:1. Svi golovi viđeni su u period od 53. do 64. minuta. Rodrigo je u 53. minutu doneo vošstvo Madriđanima, Vanaken je izjednačio dva minuta kasnije, a u 64. minutu Vinisijus je postavio konačan rezultat.

Srpski napadač Luka Jović je bio starter, a u 77. minutu mesto je ustupio Karimu Benzemi.

Lider ove grupe PSŽ je deklasirao Galatasaraj u Parizu rezultatom 5:0. Ikardi je u 32. minutu 'načeo' goste, a u strelce su se još upisali Sarabija u 35, Nejmar u 47, Mbape u 63. i Kavani u 83. minutu.

Plasman u Ligu Evrope obezbedio je Klub Briž sa bodom više od turskog predstavnika.

Ranije su plasman u nokaut fazu obezbedili: PSŽ, Real Madrid, Bajern, Totenhem, Mančester Siti, Atalanta, Juventus, Liverpul, Napoli, Barselona, Borusija Dortmund, Lajpcig, Lion, Valensija i Čelsi.

Žreb osmine finala je 16. decembra, a mečevi će biti odigrani 18/19-25/26. februara 2020. i 10/11-17/18. marta 2020.