Getty Images/Stuart Franklin

18.02.2020 | 20.43 > 22:58

Šampion u minusu, nestvarni Holand jači od Svetaca!

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Liverpul na svom terenu u prvom meču osmine finala Lige šampiona sa 1:0. Duel Borusije Dortmund i Pari Sen Žermena završen je trijumfom domaćih sa 2:1.

Atletiko Madrid - Liverpul

Michael Regan, Getty Images

Meč u Madridu rešen je praktično već u četvrtom minutu, kad je Atletiko došao do prednosti. Koke je centrirao iz kornera, lopta se odbila u peterac pravo na nogu Saulu kojem nije bilo teško da savlada Alisona.

Taj gol bio je kruna konkretnije igre domaćih od prvog minuta. Svega nekoliko trenutaka kasnije, Jorgandžije su mogle da dupliraju prednost, ali je udarac Morate zaustavio Alison.

Šampion Evrope je brzo preuzeo inicijativu i konstantno držao loptu u svom posedu, međutim, organizovana odbrana domaćih sa svih 11 igrača na svojoj polovini sprečila je Redse da budu uspešniji u završnici.

Mreža Atletika se zatresla sredinom poluvremena, zahvaljujući Mohamedu Salahu, ali je gol poništen zbog ofsajda u kojem se prethodno našao Roberto Firmino.

Ista slika viđena je i u nastavku, a Liverpul je u još samo dve situacije zapretio Janu Oblaku. Oba puta preko Salaha.

Najpre je udarac Egipćanina sa 11 metara izblokirao Felipe, da bi potom napadač gostiju sa pet metara glavom šutirao pored stative.

Kako je vreme odmicalo tako su i pokušaji Liverpula bili sve lošiji. Crveni nisu uspeli da upute udarac u okvir gola Madriđana, koji će na Enfild putovati uz gol prednosti.

Borusija Dortmund - Pari Sen Žermen

Lars Baron Getty Images

Utakmicu Dortmunda i PSŽ rešio je fantastični Erling Holand, koji je sa dva pogotka doneo Milionerima trijumf!

Mladi, 19-godišnji Norvežanin na taj način je nastavio tamo gde je stao jesenas u Salcburgu i sad je sa 10 pogodaka prvi strelac takmičenja.

Domaći su bili bolji rival sve vreme, ali se na golove čekalo tek u poslednjih 20 minuta.

Posle propuštenih šansi Džejdona Sanča u prvom delu, Holand je kaznio Svece pogocima u 69. i 77. minutu.

U prvoj situaciji se sjajno snašao na odbijenu loptu i pre Kejlora Navasa je sproveo u mrežu, da bi u drugoj poslao topovski udarac sa ivice šesnaesterca pod prečku.

U međuvremenu, PSŽ je jedini gol postigo u 75. minutu, kad je Nejmar krunisao dodavanje Kilijana Mbapea.

Mogao je Brazilac potom i da donese remi Parižanima, ali je njegov šut završio na stativi.

Revanši su na programu 11. marta u Liverpulu i Madridu.

Tok mečeva pročitajte u nastavku:

Madrid: Goool! Atletiko vodi sa 1:0 od četvrtog minuta, strelac je Saul Niges! Koke je izveo korner, a Saul natrčao na odbitak u petercu i zatresao mrežu.

Madrid: Jorgandžije su sa znatno više energije ušli u meč, nošeni sjajnom podrškom sa tribina napali su od starta, pa je vođstvo došlo kao posledica takvog pristupa.

Dortmund: U prvih nekoliko minuta oba tima su imala po šansu, ali su golmani bili na mestu, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Dortmund: Na isteku desetog minuta, Parižani su ponovo mogli do pogotka. Nejmar je izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla malo pored stative. Milioneri su vrlo brzo uzvratili preko Sanča, međutim, i njegov pokušaj je otišao blizu gola.

Madrid: Liverpul je brzo preuzeo kontrolu nad utakmicom i konstantno imao loptu u posedu, ali se Atletiko organizovano branio sa svim igračima na svojoj polovini.

Madrid: Atletiko je opasno zapretio u 20. minutu, Lodi je poslao loptu na drugu stativu, a ispred Morate je uklizao Robertson i sprečio gotovo siguran pogodak.

Dortmund: Opet je Sančo bio opasan po gol PSŽ, sjajno je gađao sa leve strane, međutim, Navas je još bolje reagovao i sprečio domaće da povedu.

Madrid: Veliku šansu u 25. minutu propustio je Alvaro Morata. Posle greške Virdžila van Dajka, napadač Jorgandžija je izbio ispred Alisona iskosa sa leve strane, ali je brazilski golman uspeo da odbrani njegov udarac.

Madrid: Samo nekoliko trenutaka kasnije zatresla se i mreža domaćih, posle udarca Mohameda Salaha, ali je gol poništen zbog ofsajda u kojem se prethodno našao Roberto Firmino.

Dortmund: Borusija je znatno konkretnija u prvih pola sata igre. U jednom od opasnijih napada domaćih, Sančo je centrirao na drugu stativu do Holanda, a ovaj glavom šutirao pored gola.

Madrid: Liverpul je prvu konkretniju priliku imao u 36. minutu. Salah je šutirao sa 11 metara, na povratnu Firmina, a siguran gol sprečio je Felipe podmetnuvši glavu.

Atletiko - Liverpul 1:0 (poluvreme)

Borusija - Pari Sen Žermen 0:0 (poluvreme)

Madrid: Prva promena u Liverpulu na poluvremenu, umesto Sadija Manea u igru je ušao Divok Origi. Na drugoj strani, Tomu Lemara odmenio je Markos Ljorente.

Madrid: Salah je u 52. minutu mogao da dovede goste do izjednačenja, ali je glavom sa sedam metara šutirao malo pored stative.

Dortmund: Milioneri su nastavili sa boljom igrom i u drugom poluvremenu, međutim, nedostajalo im je malo koncentracije u završnici.

Dortmund: Parižani su u 65. minutu mogli do pogotka, Kilijan Mbape se dobro snašao u šesnaestercu i šutirao , ali je Roman Birki bio na mestu.

Dortmund: Goool! Borusija vodi od 69. minuta, strelac je Erling Holand! Posle odlične akcije Milionera i pokušaja Sanča, lopta se odbila do mladog Norvežanina koji je stigao pre Navasa do nje i sproveo je u mrežu.

Madrid: Druga promena u Atletiku u 70. minutu, umesto Morate u igru je ušao Vitolo. Dva minuta kasnije, Okslejd-Čemberlejn je odmenio Mohameda Salaha na drugoj strani.

Madrid: Opet je Liverpul bio blizu izjednačenja. Henderson je ostao sam u šesnaestercu, ali je nespretno šutirao.

Dortmund: Goool! Pari Sen Žermen je poravnao u 75. minutu, golom Nejmara. Kilijan Mbape je odradio veći deo posla i pravovremeno proigrao Brazilca kojem nije bilo teško da savlada Birkija.

Dortmund: Goool! Dortmund je samo dva minuta kasnije vratio prednost, ponovo je strelac bio Holand! Đovani Rejna je proigrao sjajnog napadača u kontri, a ovaj sa 16 metara poslao topovski udarac pod prečku za oduševljenje na Vestfalenu.

Madrid: Poslednja promena u Atletiku viđena je u 77. minutu. Anhela Koreu zamenio je Dijego Kosta. U 80. je Milner ušao umesto Hendersona u redovima Crvenih.

Dortmund: U 80. minutu su Parižani mogli do novog poravnanja, ali je Nejmar pogodio stativu. Bio je to ujedno i poslednji zanimljivi pokušaj na Vestfalenu.

Atletiko Madrid - Liverpul 1:0 (kraj)

Borusija Dortmund - Pari Sen Žermen 2:1 (kraj)