Getty Images/Friedemann Vogel

19.02.2020 | 00.53

Tuhel: Nedostajali su nam strpljenje i agresivnost

Trener Pari Sen Žermena Tomas Tuhel istakao je posle poraza 2:1 od Borusije Dortmund u prvom meču osmine finala Lige šampiona da njegova ekipa jednostavno nije bila na visini zadatka.

Tomas Tuhel

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Tomas Tuhel

Vođstvo Borusiji doneo je Erling Holand golom u 69. minutu. Iako je Nejmar izjednačio u 75, Norvežanin je dva minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Nedostajalo nam je strpljenje i tajming u napadu. Nismo bili dovoljno agresivni kako bismo došli do lopte, niti smo uspeli da se izborimo za veći posed lopte. Kada su golovi postignuti, imao sam osećaj da se utakmica otvorila i da smo bili blizu drugog gola“, istakao je Tuhel.

Borusija je prošle sezone u osmini finala završila učešće u elitnom evropskom takmičenju, pošto ju je Totenhem nadigrao ukupnim rezultatom 4:0.

Sa druge strane, 'Sveci' su posle 2:0 protiv Mančester Junanjteda u gostima, na domaćem terenu izgubili 3:1, te zbog manje datih golova u gostima nisu uspeli da se plasiraju u narednu rundu.

Revanš meč između Dortmunda i pariskog kluba zakazan je za 11. mart na „Parku prinčeva“.