Matthias Hangst, Getty Images

19.02.2020 | 20.50 > 22:55

Atalanta dobila 4:1, RB Lajpcig nosi 1:0 iz Londona

Atalanta i RB Lajpcig stekli su prednost posle prvih utakmica osmine finala Lige šampiona. Atalanta je kao domaćin savladala ubedljivo Valensiju 4:1, dok je RB Lajpcig sa penala odneo minimalan, ali vredan kapital iz Londona protiv Totenhema.

Atalanta Bergamasca

Marco Luzzani/Getty Images

Atalanta je bila izuzetno ubedljiva protiv španske ekipe, a Slepi miševi na kraju mogu i da budu zadovoljni što su postigli gol koji im pred revanš pruža, minimalnu nadu. Briljirali su dvostruki strelac Hatebor, koji je postigao prvi i četvrti gol. Drugi je bio delo balkanske kombinacije Pašalić - Iličič, dok je treći i najlepši delo Frojlera. Čerišev je smanjio na 4:1. Revanš se igra na Mestalji za tri nedelje.

Julijan Nagelsman pokazao je da nema mnogo dodirnih tačaka sa Žozeom Murinjom, iako su ga prozvali bejbi Murinjo. Napao je Totenhem u Londonu, propustio je RB Lajpcig brojne šanse, ali je ipak došao do pobede. Strelac je bio u 58. minutu Verner sa bele tačke i Nemci su stekli izuzetno vredan kapital pred revanš na svom terenu.

Tok meča

Već od prvog minuta meča u Londonu videlo se da gosti iz Nemačke nisu došli da statiraju, već su ozbiljno pripretili. I to dva puta. Prvo je Anhelinjo pogodio stativu, a potom je i Timo Verner imao praktično zicer, ali je Loris odlično intervenisao.

Međutim, u osmom minutu i Totenhem je imao veliku šansu. Odličan prodor Bergvajna po levoj strani, šutirao je oštro, Gulaši kratko odbio a na tu loptu je naleteo Dele Ali, koji nije uspeo da postigne gol sa par metara.

U isto vreme u Milanu veliku šansu imao je Mario Pašalić, ali nije uspeo u situaciji jedan na jedan da savlada golmana Domeneha, koji mu je odbranio šut.

Prvi gol večeri viđen je u Milanu. Atalanta je povela. U 16. minut oduzeli su domaći loptu na sredini terena, ona je došla do Gomesa, koji je sjajno centrirao, a u petercu se odlično snašao Hateber i doveo plavo-crne iz Bergama do vođstva 1:0.

U Londonu RB Lajpcig dominira, a najbolju šansu utakmice propustio je Timo Verner. On je dobio izvanrednu loptu u 36. minutu, imao vremena da se namesti i bio neometen ali je slabo šutirao i Lorisu nije bilo teško da odbrani.

Nova velika prilika za RB Lajpcig. U 40. minutu, ovog puta je Verner u ulozi asistenta, ali lopta nije došla do Šika samog na petercu, već je samo izvučen korner.

A u Milanu velikih 2:0 za Atalantu. Na sceni je bila balkanska veza. Mario Pašalić je odlično povukao loptu, proigrao Josipa Iličiča, koji je uputio bombu iskosa sa desne strane u suprotan ugao Domeneha. Čuvar mreže Slepih miševa bio je nemoćan i Atalanta je duplirala prednost.

Poluvreme. U Londonu je i dalje 0:0, ali RB Lajpcig je imao mnogo bolje šanse i bio bliži pogotku. U Milanu Atalanta veoma ubedljiva i ima sigurnih 2:0 protiv Valensije.

Konačno gol u Londonu. Ono što je bilo najavljivano dogodilo se. RB Lajpcig je došao do vođstva u 58. minutu. Verner je bio strelac iz penala, koji je skrivio Dejvis nad Laimerom. U isto vreme Atalanta diže prednost na kapitalnih 3:0. Strelac je bio Frojler posle sjajnog solo prodora i izvanrednog udarca u suprotan gornji ugao gola Domeneha.

Fantastičnu šansu imao je RB Lajpcig u 62. minutu da duplira prednost. Odličnu kontru povukao je Anhelinjo, lepo proturio loptu ka Verneru, koji je inteligentno propustio i izbacio Šika u poziciju jedan na jedan, ali je Loris ponovo sjajno intervenisao.

Atalanta izgleda rešila da završi sav posao već u prvom meču. U 63. minutu strelac je bio Hateber, kome je ovo drugi pogodak, a VAR je konsultovan zbog potencijalnog ofsajda. Ipak, gol je priznat i ekipa iz Bergama došla je do kapitalnih 4:0.

Nepuna tri minuta kasnije odgovara Valensija. Rezervista Dimitri Čerišev praktično iz prvog kontakta postiže pogodak i vraća, kakvu, takvu nadu Slepim miševima.

Konačno je i Totenhem ozbiljno zapretio. Ulazak Lamele umesto anemičnog Delea Alija razmrdao je Spurse, a kao rezultat usledila je stativa, koju je iz slobodnog udarca u 73. minuta pogodio Lo Selso, uz pomoć golmana gostiju Gulašija.