Bajern praktično u četvrtfinalu, remi u Napulju

Champions League 25. feb 202020:19 > 22:45
Shaun Botterill/Getty Images

Minhenski Bajern ubedljivo je slavio na Stamford Bridžu protiv Čelsija u prvom meču osmine finala Lige šampiona 3:0. Barselona je u Napulju izvukla remi sa golovima 1:1.

Bajern je sav posao odradio u drugom poluvremenu. Prva dva gola postigao je Serž Gnabri, a asistent kod oba gola Robert Levandovski postigao je treći i doprineo da Bajern praktično već sada proslavi prolaz u četvrtfinale.

U Napulju je bilo mnogo interesantnije. U jeku inicijative Barselone Napoli je iskoristio grešku Žuniora i u 30. minutu poveo preko Mertensa. Ipak, Katalonci su izjednačili preko Antoana Grizmana u 57. minutu i dobili ono po šta su došli.

Revanši u Minhenu i Barseloni na programu su 18. marta.

Tok meča

Bajern se ozbiljno nametnuo od samog starta meča u Londonu. Prvo je opasno pripretio Tomas Miler, čiji je šut sa ivice šesnaesterca završio u rukama Vilija Kabaljera, a potom se dobro ubacio po desnoj strani Kingsli Koman, ali njegov centaršut po zemlji nije došao do Levandovskog ili Milera.

Ipak i Čelsi je uzvratio pošto je došao do daha. U devetom minutu lep prodor po desnoj strani Mejsona Maunta, odlično je ušao u sredinu, ali jako slabo je šutirao i nije ugrozio Nojera. U Napulju bez velikih šansi, a Mesi je imao jedan šut sa distance, ali preko gola.

Najbolja šansa na Stamford Bridžu. Sjajno je izbačen u prostor Kingsli Koman, našao se jedan na jedan sa Kabaljerom, ali je šutirao pored gola u spoljni deo mreže. Još bolju šansu u 15. minutu imao je Robert Levandovski, ali je Kabaljero odlično skratio ugao, ušao u šut i izbacio loptu u korner posle šuta Poljaka.

Maunt je definitivno najopasniji igrač Čelsija u prvih 20 minuta. Odlično je izbio ofsajd zamku, imao praktično brisan prostor, ali odlično ga je zatvorio Alfonso Dejvis, tako da se ništa nije izrodilo za Čelsi iz potencijalno opasne situacije. Usledio je i prvi šut u okvir gola Bajerna. Olivije Žiru bio je najviši u skoku posle kornera, ali udarac je bio slab, tako da Nojer nije imao previše problema.

Nova lepa prilika za Čelsi. Žiru se lepo oslobodio lopte i odložio je Barkliju, koji je mogao dobrim centaršutem da stvori šansu Mauntu ili Žiru, ali loše je to odradio i ostalo je 0:0. Na drugoj strani u 28. minutu ponovo su se oči u oči našli Levandovski i Kabaljero, ali je argentinski golman dobro intervenisao. Međutim, tom prilikom se povredio, ali ipak ništa ozbiljno.

Već u sledećem napadu Tomas Miler je pokazao koliko može biti opasan kada mu se da samo malo prostora. Lepo se izborio za šut sa 20-ak metara iskosa sa leve strane, ali prava bomba koju je uputio završila je tik pored stative.

Prvi gol postignut je u Napulju, a strelac je Dris Mertens u 30. minutu. Loptu je pred šesnaestercem prodao Žunior, preuzeo ju je Zijelinski, uposlio Mertensa na ivicu šesnaesterca, a Belgijanac pravom bombom doveo Napoli u vođstvo. Tim pogotkom Mertens se izjednačio sa Hamšikom na večnoj listi najboljih strelaca Napolija sa po 121 golom.

Na Stamford Bridžu nova šansa za Čelsi i Maunta. Pre nego što se engleski reprezentativac lepo oslobodio i šutirao pored gola dve situacije su prethodile posle kojih su iz redova domaćih tražili penal, ali ništa toga.

Najbolja prilika u Londonu u 35. minutu. Tomas Miler je posle odličnog centaršuta bio okreut leđima ka golu, ali je glavom lepo zahvatio loptu međutim, pogodio je prečku i ništa od gola za Bajern.

Najveću priliku za Čelsi propustio je u 43. minutu Markos Alonso. Odlično je prošao po levoj strani, šutirao po zemlji, ali je Nojer odbio loptu u polje.

Poluvreme. Na Stamford Bridžu uprkos nekoliko lepih šansi nema golova, a u Napulju Napoli vodi. Iako je posed lopte na strani Barselone (65:35%), jedina dva šuta u okvir gola imaju Napolitanci.

Na Stamford Bridžu agresvnije je u drugom poluvremenu krenuo Čelsi. U odličnoj šansi se našao Barkli, ali njegov udarac odbranio je Nojer. A gol se i ne bi važio, jer je prethodno Maunt bio u ofsajdu.

Ipak, prvi do gola na Stamford Bridžu dolazi Bajern. Gnabri je sjajno primio loptu, uposlio Levandovskog, ovaj vratio u srce peterca za istog igrača, koji je lako savladao Kabaljera za vođstvo Bavaraca.

Nisu Bavarci dugo čekali do drugog gola. Posle velike uloge u prvom golu, ovog puta se Gnabri upisao u strelce, a odlično ga je u šansu bacio Robert Levandovski, kome je ovo bila druga asistencija.

Gol i u Napulju. Barselona dolazi do izjednačenja, a strelac je Antoan Grizman u 57. minutu posle dodavanja Semeda.

Čini se da Bajern završava posao u dvomeču sa Čelsijem. Postigao je i treći gol na Stamford Bridžu. U 75. minutu Alfonso Dejvis demonstrirao koliko je brz i nezaustavljiv, na tacni je poslužio Levandovskog koji se izjednačuje na četvrtom mestu večne liste strelaca elitnog takmičenja sa Karimom Benzemom

Čelsi je na putu potpunog samouništenja, pošto je Markos Alonso u 84. minutu dobio crveni karton. Plavci su ostali sa igračem manje.

Zaoštrava se podno Vezuva. Grizman i Mesi su dobili po žute kartone, a u 89. minutu Katalonci ostaju sa igračem manje zbog drugog žutog kartona, odnosno crvenog Artura Vidala. Ipak, na kraju se završilo 1:1.