Siti slavio na Bernabeu, Lion bolji od Juventusa

Champions League 26. feb 202020:30 > 22:49
Alex Livesey, Getty Images Sport

U sredu su pobede u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona upisali su fudbaleri Liona i Mančester sitija.

Fudbaleri Mančester sitija preokretom su došli do pobede na gostovanju Realu u Madridu i slavili su rezultatom 2:1. Isko sa jedne i Žesus sa druge strane bili su strelci na ovom meču, a gol odluke postigao je Kevin de Brujne sa bele tačke.

U prvih sat vremena igre nije bilo golova, Siti je bio konkretniji i Real samo Kurtoi može da zahvali što nije zaostajao za rivalom.

Prvu grešku, ali kobnu, odbrane gostiju Real je kaznio golom. Pogrešili su Otamendi i Voker, Vinisijus je odlično pronašao Iska koji šalje loptu iza leđa Edersona koji je i sam do tada imao dve dobre odbrane.

Posle gola, Real kao da se ohrabrio pa je do kraja meča imao još nekoliko prilika da stekne veću prednost pred revanš, ali promene rezultata u korist domaćina nije bilo.

Bilo ga je za goste koji su uspeli da dođu do pobede.

Mančester siti uspeo je da dođe do gola u 78. minutu kada je De Brujne proigrao Žesusa koji je nadskočio Serhija Ramosa i poslao loptu u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije potpuni preokret. Karvahal je oborio Sterlinga u kaznenom prostoru, a egzekutor je sa bele tačke bio hladnokrvni De Brujne.

Mulama Reala ni tu nije bio kraj jer je u 86. minutu crveni karton dobio Serhio ramos zbog faula nad Žesusom na ivici kaznenog prostora.

U drugom duelu Lion je savladao Juventus pred svojim navijačima u veoma zanimljivom meču koji je na kraju rešen golom koji je u 31. minutu postigao Lukas Tusar.

Lion je imao još nekoliko prilika da možda dođe do ubedljivije pobede, ali ne i mirnoće u nogama napadača da loptu sprovedu u mrežu.

U samom finišu Juventus je imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje. Gonzalo Iguain i Paulo Dibala bili su neprecizni, a Dibalin gol u 87. minutu je poništen zbog ofsajda. Dobru šansu imao je i Ronaldo u četvrtom minutu nadoknade, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

Fudbaleri Juventusa, Kristijano Ronaldo i Paulo Dibala pokušali su u poslednjih pet minuta utakmice da iznude penal, ali sudija je u oba navrata samo odmahnuo rukom.

Revanši se igraju 17. marta u Mančesteru i Torinu.

Dešavanja na mečevima:

87′ – Pogađa Dibala, ali sudija pokazuje da je bio ofsajd. Poslednjih pet minuta Juventus dva puta traži penal, ali ništa od toga.

86′ – Crveni karton dobija Serhio Ramos nakon faula nad Žesusom na samoj ivici kaznenog prostora.

85′ – Gonzalo Iguain promašio je fenomenalnu šansu.

84′ – U igri je Luka Jović.

83′ GOOOL! – De Brujne je bolji od Kurtoe i Siti dolazi do preokreta!

82′ – Penal za Siti. Danijel Karvahal je oborio Rahima Sterlinga i sudija je pokazao na belu tačku.

78′ GOOL! – Dolazi Siti do izjednačenja, De Brujne je ubacio loptu, Gabrijel Žesus je nadskočio Ramosa i matirao Kurtou iz blizine.

69′ – Juventus je imao najbolju šansu do sada da dođe do izjednačenja, ali je Paulo Dibala šutirao pored gola. Juventus još uvek nema šut u okvir gola.

67′ – Valverde je imao odličnu priliku, ali Ederson je siguran i čuva svoju mrežu. Čini se da se Real ohrabrio nakon postignutog gola.

60′ GOOOL! – Vinisijs sjajno pronalazi Iska, nemoćni su u odbrani bili Otamendi i Voker da isprave grešku koju su napravili i Real kažnjava sve promašaje Sitija i vodi 1:0 golom Iska.

57′ – Nova odlična odbrana Tiba Kurtoe. Naleti Sitija ne prestaju. Na utakmici Liona i Juventusa bez konkretnih prilika u prvih deset minuta drugog poluvremena.

55′ – Odličan prodor Vinisijusa, pobegla mu je lopta i pao je na kraju u kaznenom prostoru nakon duela sa Kajlom Vokerom, ali nema ni govora o penalu. Već u sledećem napadu Marez ponovo šutira u okvir gola. Mančester siti je sve opasniji.

50′ – Pogrešio je Kazemiro. Rodri je dobacio loptu do De Brujnea, a ovaj je pronašao Rijada Mareza koji dobro šutira, ali siguran je još jednom Kurtoa.

Poluvreme: Lion vodi protiv Juventusa, u Madridu je Siti konkretniji, ali ne uspeva da matira Kurtou i na Santijago Bernabeu je rezultat 0:0.

45+2′ – Sa gol linije Real izbacuje loptu nakon novog pokušaja De Brujnea i Silve. De Brujne je šutirao, Kurtoa se izvio kao mačka i izbio loptu koju je dočekao Bernardo Silva, ali su se snašli igrači Reala iza leđa svog golmana i izbacili su loptu.

35′ – Pep Gvardiola prinuđen je da napravi izmenu. Emerik Laport zbog povrede izlazi, u igri je Fernandinjo.

31′ – GOOOL! Vodi Lion. Husem Ouar je ubacio loptu u kazneni prostor Juventusa, a odlično je dočekao Lukas Tusar i posleo je u mrežu.

30′ – Usledio je odgovor Karima Benzeme, ali je Ederson odlično reagovao. Vinisujus je imao priliku da natrči na odbijenu loptu, ali je pao preko nje ispred gola Sitija. Karim Benzema igra 100. meč u Ligi šampiona.

28′ – Odlična prilika za Siti. Pokušao je Kevin de Brujne, ali je bio neprecizan.

21′ – Gabrijel Žesus imao je odličnu priliku da donese prednost Sitiju. Odlično se izborio za poziciju, ali je sa oko šest metara šutnuo pravo u Kurtou. Ovo je ujedno bio prvi šut u okvir gola na utakmici. Real još nema ni šut ka golu rivala. Praktično u isto vreme, Ekambi je odlično skočio u kaznenom prostoru Juventusa, ali je pogodio prečku.

10′ – Bez prilika da se promeni rezultat na oba meča. U Madridu Real ima više loptu u nogama i pokušava da napada. U Lionu ista slika, domaćin drži loptu.