Matthias Hangst, Getty Images

14.05.2020 | 23.13 > 23:29

Klatenburg: Ramos u finalu postigao gol iz ofsajda

Engleski sudija Mark Klatenburg otkrio je da je kapiten Reala iz Madrida Serhio Ramos postigao gol u finalu protiv gradskog rivala 2016. dok se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Sergio Ramos

Clive Rose/Getty Images

Ramos je u milanskom finalu postigao u 15. minutu vodeći gol za Real, ali snimak je pokazao da se nalazio u ofsajdu, što je potvrdio i glavni sudija sa te utakmice.

- U tom finalu Real je poveo 1:0, ali gol je bio neregularan zbog malog ofsajda. Mi smo to videli tek na poluvremenu. Bila je to teška odluka i moj pomoćnik je pogrešio - rekao je Klatenburg.

Real je na kraju slavio na penale posle izjednačujućeg gola Karska, ali tom golu prethodio je penal Atletika koji je razbesneo igrače kraljevskog kluba. Na kraju ga je Grizman promašio.

- Dosudio sam penal za Atletiko, a Pepe mi je furiozno prišao i rekao "Mark, nije penal", na šta sam mu ja odgovorio "Ni vaš gol nije čist", čime sam ga ućutkao.