David Ramos, Getty Images

08.08.2020 | 20.30 > 23:01

Barsa srušila Napoli, Bajern nemilosrdan prema Čelsiju

Barselona i Bajern Minhen poslednji su učesnici četvrtfinala Lige šampiona. Takmičenje je završeno za Napoli i Čelsi.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Napoli 3:1 i tako obezbedili mesto među osam najboljih timova elitnog takmičenja. Prethodni meč, igran u Italiji, završen je 1:1.

Iako je Napoli bolje počeo meč, Barsa je povela već u 10. minutu. Prvi gol za katalonski klub u Ligi šampiona postigao je Lengle, posle kornera Rakitića.

Već u 23. minutu bilo je 2:0. Fantastičnu solo akciju Mesi je krinisao golom.

Argentinac je ponovo zablistao u 30, ali mu je taj pogodak poništen posle konsultacije VAR zbog igranja rukom.

Uzbudljivo je bilo u završnici prvog dela utakmice. Na 3:0 je povisio Luis Suares golom sa penala, da bi na isti način Lorenco Insinje smanjio u petom minutu nadoknade.

U drugom delu utakmice je Napoli konstantno napadao, ali nije bilo promene rezultata.

Barselona je ukupnom pobedom 4:2 obezbedila mesto u četvrtfinalu.

Fudbaleri Bajerna slavili su sa 4:1 u revanš meču osmine finala protiv Čelsija. Ekipa iz Minhena bila je sigurna i na svom terenu, pošto je prethodno u gostima pobedila 3:0.

Raspoložen je bio Robert Levandovski, koji je zabeležio dva gola i dve asistencije. Mladi tim Čelsija, opterećen povredama, nije mogao da pruži veći otpor nemačkom gigantu.

Bavarci su poveli već u 10. minutu, kada je precizan sa bele tačke bio Robert Levandovski. Poljak je postigao 12. gol ove sezone u elitnom takmičenju, a u strelce se upisao u svakoj utakmici. Kazneni udarac skrivio je Vilfredo Kabaljero.

Posle samo 14 minuta bilo je 2:0. Ivan Perišić je prihvatio loptu koju mu je poslao Levandovski i smestio je u donji desni ugao.

Poradovali su se fudbaleri Čelsija u 28. minutu kada je Kalum Hadson-Odoi postigao gol. Ipak, njegov pogodak je poništen, pošto je VAR pokazao da je bio u ofsajdu. Ipak, do kraja prvog poluvremena Plavci su došli do gola. U 44. minutu Tami Ejbraham se upisao u strelce za 2:1.

Bajern je konstantno napadao u drugom delu igre, ređale su se šanse Bavaraca. Gol su postigli ponovo u 76. minutu - posle druge asistencije Levandovskog, gol je postigao Korentin Toliso.

Tačku na meč stavio je Levandovski novim golom u 84. minutu. Poljak je stigao do 13. pogotka u takmičenju.

Podsećamo, finalni turnir Lige šampiona odigraće se od 12. do 23. avgusta u Lisabonu. O pobedniku četvrtfinala, polufinala i finala odlučivaće samo jedan meč.

Sada su poznati svi četvrtfinalni parovi: Lajpcig - Atletiko Madrid, Atalanta - PSŽ, Mančester Siti - Lion, Barselona - Bajern.

Mečeve pratite uz naš sajt:

2' Napoli je odmah zapretio. Već u drugom minutu je  Dris Mertens uputio udarac iz blizine, ali je pogodio levu stativu.

10'GOOOL! Robert Levandovski doneo je prednost Bajernu u Minhenu. Poljski fudbaler bio je precizan iz penala i postigao je svoj 12. gol u Ligi šampiona. Kazneni udarac skrivio je Vilfredo Kabaljero.

10' GOOOL! Iako je Napoli bio konkretniji, Barselona je povela već u 10. minutu. Gol je postigao Lengle, posle kornera koji je izveo Rakitić. Sudija je odmah konsultovao VAR i procenio da je gol važeći.

18' Malo je falilo da Bajern udvostruči prednost. Ipak, posle šuta Tomasa Milera, lopta je prošla pored stative.

23' GOOOL! Mesi je pogodio za 2:0 na Nou Kampu! Argentinac je odličnu solo akciju završio udarcem u kaznenom prostoru.

24' GOOOL! Bajern je nastavio da gazi u Minhenu. Perišić je, posle asistencije Levandovskog, povećao na 2:0.

25' Suares je imao priliku da poveća prednost Barselone, ali je lopta prošla pored stative.

28' Hadson-Odoi je postigao gol za Čelsi! Ipak, sudija je posle konsultacije VAR poništio pogodak, jer je igrač londonskog kluba bio u ofsajdu.

31' Mesi je postigao drugi gol na utakmici. Ipak, posle provere video snimka ustanovljeno je da je Argentinac igrao rukom, zbog čegaje poništen pogodak.

37' Bajern je krenuo u kontru, Gnabri je pokušao da razigra Dejvisa, ali je Kante bio na mestu.

44' GOOOL! Ejbraham je postigao prvi gol za Čelsi u dvomeču sa Bajernom. On je pokupio odbijenu loptu i zakucao je u mrežu.

45+1' GOOOL! Suares je povećao na 3:0 za Barselonu, pošto je pogodio sa bele tačke. Kazneni udarac dosuđen je posle starta nad Lionelom Mesijem, uz konsultaciju VAR.

45+4' GOOOL! Insinje je smanjio na 3:1 iz penala u završnici prvog dela utakmice.Kazneni udarac skrivio je Rakitić.

Posle prvog poluvremena Bajern vodi protiv Čelsija 2:1, a Barselona protiv Napolija 3:1.

46' Drugo poluvreme u Minhenu počelo je dobrom akcijom Bajerna, ali je Gnabri loše centriro.

49' Maunt je pobegao odbrani Bajerna, ali je njegov šut odbranio Nojer.

50' Napoli je krenuo ofanzivno. Imao je Kulibali pokušaj početkom drugog poluvremena, ali je njegov šut blokiran.

53' Insinje je pokušao da savlada Ter Štegena udarcem glavom, ali je lako intervenisao golman Barselone.

61' Miler je imao veliku šansu da poveća prednost Bajerna, ali je šutirao preko gola Čelsija.

67' Alkantara je bio u prilici posle kornera, ali je njegov udarac glavom blokiran. Rezultat u Minhenu je ostao nepromenjen.

71' Lozano je pokupio loptu posle centaršuta, ali je lopta otišla iznad gola katalonskog tima.

75' GOOOL! Bajern je povećao na 3:1! Toliso je ostao sam posle centaršuta Levandovskog i lako je savladao Kavaljera.

81' Milik je postigao gol za Napoli, ali je taj pogodak odmah poništen zbog ofsajda.

84' GOOOL! Odrizola je poslao odličan centaršut. Levandovski je ispratio loptu i poslao je glavom u gol.

85' Lozano je imao još jednu odličnu šansu, ali je nije iskoristio. Rezultat na Nou Kampu je ostao 3:1.

90' Završen je meč u Minhenu! Bajern je pobedio 4:1 i potvrdio plasman u četvrtfinale!

Završen je meč na Nou Kampu. Barselona je pobedila 3:1 i obezbedila mesto među najboljih osam timova.