Getty Images/Stuart Franklin

12.08.2020 | 20.01 > 22:57

Tragedija Atalante - PSŽ preokrenuo u tri minuta!

Fudbaleri PSŽ posle velikog preokreta u finišu utakmice u Lisabonu pobedili su Atalantu u prvom četvrtfinalu Lige šampiona rezultatom 2:1 i tako obezbedili mesto među četiri najbolja tima na završnom turniru.

PSŽ

David Ramos, Getty Images

Sveci će se u borbi za mesto u finali sastati sa boljim iz duela Atletiko Madrid - Lajpcig (13.08), dok su preostala dva četvrtfinalna para Barselona - Bajern (14.08) i Mančester Siti - Lion (15.08).

Prvak Francuske je u većem delu meča bio u podređenoj ulozi iako je više imao loptu u posedu (61-39%), međutim, kada je bilo najpotrebnije ekipi iz Bergama je opala koncentracija što su Parižani iskoristili i iz gotovo bezizlazne situacije stigli do slavlja.

Atalanta je povele u 27. minutu lepim pogotkom hrvatskog fudbalera Marija Pašalića, a u prvom delu meča dva puta se obrukao najbolji igrač Svetaca Nejmar koji je iz idealnih situacija šutirao više nego traljavo.

Ekipa Đan Pjera Gasperinija je i u nastavku igrala baš kako im je odgovaralo. Vreme je prolazilo, ispred gola Italijana bila je tek po neka ozbiljnija situacija, ali ulaskom Kilijana Mbapea Sveci su postali mnogo opasniji.

Ipak, sve do 90. minuta malo ko je verovao da PSŽ može, ne do pogotka, već do preokreta. Baš u trenutku kada je četvrti sudija pokazao da će se igrati još pet minuta Markinjos je iskoristio odličnu asistenciju Nejmara i izjednačio na 1:1.

Tri minuta kasnije usledio je potpuni šok za ekipu iz Bergama. Ovoga puta u ulozi asistenta bio je Kilijan Mbape, a još jedan rezervista rezervista Čupo-Moting je poslao loptu iza leđa večeras vrlo dobrog golmana Marka Sportiela.

PSŽ će dakle 18. avgusta na Lužu igrati za prvi plasman u finale Lige šampiona.

Meč iz Lisabona uživo pratite na našem sajtu.

3. minut - Gomez je bio u odličnoj šansi, šutirao je sa nekih 15 metara, ali je Navas bio na mestu.

3. minut - neverovatna prilika za Nejmara samo 30 sekundi kasnije. Brazilac je izašao sam ispred golmana Atalante, ali se obrukao. Šutirao je pored gola!

11. minut - odlična šansa za Italijane! Hatebur je šutirao glavom, a Navas je bukvalno na gol liniji zaustaviuo loptu.

15. minut - Atalanta je konkretniji tim u prvih četvrt sata igre. Sveci još traže svoju prepoznatljivu igru.

19. minut - Nejmar nije ni šutirao, ni centrirao, a prethodno je odlično prošao po levoj strani. Na kraju je lopta otišla daleko od Ikardija...

21. minut - preti i Pašalić posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali nema promene rezultata.

27. minut - Atalanta vodi 1:0! Sjajan gol postigao je Mario Pašalić. Hrvat je šutrao levom nogom i nije bilo spasa za Navasa.
Pašalić je u poslednjih šest mečeva u LŠ postigao tri gola i upisao dve asistencije.

35. minut - Nejmar je pokušao iz velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali je rezervni čuvar mreže Atalante Sportielo bio na mestu. To je bio prvi udarac Svetaca u okvir gola.

37. minut - Prvi žuti karton na utakmici, javnu opomenu dobio je igrač Atalante Đimšiti.

41. minut - Sarabija je dobro prošao po levoj strani, ali nije dobro centrirao Ikardiju.

42. minut - Nejmar se još jednom obrukao. Brazilac je ponovo bio u odličnoj šansi, međutim, katastrofalno je šutirao levom nogom.

45. minut - prvo poluvreme produženo je za 60 sekundi. Žuti karton dobio je Frojler.

45+1. minut - Atalanta vodi posle provg poluvremena sa 1:0. Strelac je bio Pašalić.

46. minut - nije bilo promena na poluvremenu.

48. minut - Atalanta je izvela dva uzastopna kornera, ali promene rezultata nije bilo. Đimšiti je zapretio...

50. minut - žuti karton za De Rona... Ekipa iz Bergama je izuzetno čvrsta i ništa ne prepušta slučaju.

51. minut - Nejmar je iz velike udaljenosti šutirao iz slobodnog udarca. Samo korner za Svece...

53. minut - I Zapata je dobio javnu opomenu. Četvrti žuti karton za Italijane, dok Parižani nemaju nijedan.

57. minut - prvi žuti karton za igrače PSŽ - Erera.

58. minut - sjajna šansa za Atalantu. Đimšiti je šutirao nakon izvedenog slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored leve stative.

60. minut - Kilijan Mbape ulazi u igru umesto Sarabije. Tuhel pojačava napad... Dvostruka izmena u Atalanti. Malinovski ulazi u igru umesto Gomeza, a Palomino umesto Đimšitija.

67. - minut - žuti i za Toloija.

70. minut - Murijel ulazi u igru umesto strelca jedinog gola Pašalića.

72. minut - Draksler dobija šansu umesto Geja. Sve manje vremena ima tim iz Pariza.

74. minut - konačno šansa za PSŽ. Mbape je sjajno primio loptu u šesnaestercu i šutirao, ali je golman Atalante i ovoga puta bio siguran.

77. minut - Sportielo zaustavlja i udarac Nejmara. Slabo je šutirao Brazilac.

80. minut - Mbape šutira, Sportielo brani. Još dve izmene u PSŽ, Navas ne može da nastavi i na gol će Serhio Riko, dok Čupo-Moting menja indisponiranog Ikradija.

82. minut - Zapata ide na klupu, Da Riva pojačava defanzivu tima iz Bergama.

86. minut - Kimpembe je bio najviši u skoku posle kornera Drakslera, ali je šutirao prekog gola.

88. minut - Frojler se žali na povredu. Sada je svaki sekund i te kako bitan.

90. minut - počeo je poslednji minut, Atalanta ima gol prednosti.

90. minut - PSŽ izjednačuje na 1:1!   Strelac je Marikinjos iz neposredne blizine, ali velike zasluige idu i na račun asistenta Nejmara.

Igraće se još pet minuta...

90+3. minut - PSŽ preokreće u Lisabonu na 2:1! Čupo-Moting je strelac, Nejmar ponovo asistent. Nije bilo nedozvoljene pozicije, potvrdio je VAR.