Getty Images/Stuart Franklin

13.08.2020 | 20.39 > 23:10

Bikovi probili Čolov Jorgan: Lajpcig u polufinalu LŠ!

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige šampiona pobedom nad Atletiko Madridom u Lisabonu rezultatom 2:1!

Lajpcig

Pool, Getty Images

Lajpcig

Bikovi su do istorijskog uspeha stigli pogocima Danija Olma u 51. i Tajlera Adamsa u 88. minutu.

Jedini gol za Jorgandžije na stadionu Žoze Alvalade postigao je Žoao Feliks iz penala u 71.

Nemački predstavnik u borbi za finale igra protiv Pari Sen Žermena, koji je u sredu bio bolji od Atalante sa 2:1.

Imala je ekipa Julijana Nagelsmana kontrolu utakmice od prvog minuta, dok se tim Čola Simeona odlučio na svoju igru, čekajući grešku rivala i kontra napad.

U takvoj konstelaciji snaga u prvom poluvremenu nije bilo previše izglednih prilika. Za Lajpcig je u uvodnoj fazi jednu propustio Halstenberg, dok su na drugoj strani opasni bili udarci Savića i Karaska.

I od starta drugog dela, Nemci su imali inicijativu, ali su nju ovoga puta uspeli da materijalizuju vrlo brzo.

U strpljivom napadu u 51. minutu, Lajmer je dodao na desnu stranu do Sabicera, a ovaj sjajno centrirao na prvu stativu do Olma, koji je glavom zatresao mrežu.

Postao je Simeone tada svestan da nešto mora da promeni u svom timu, te je posegnuo za Žoaoom Feliksom. Portugalac je u igru ušao u 58. minutu i svega 13 minuta na terenu bilo mu je dovoljno da napravi nešto konkretno.

Posle duplog pasa sa Dijegom Kostom, portugalski napadač je pao u šesnaestercu zbog prekršaja Klostermana, a sudija Marčinjak nije imao dilemu i pokazao je na belu tačku.

Feliks je preuzeo odgovornost na sebe i rutinskim udarcem doneo izjednačenje.

Kako je "džoker" pomogao Simeoneu, tako je i Nagelsmanu.

Nemac je odlučio da u igru uvede Adamsa u 72. minutu, za šta mu je američki vezista uzvratio na najbolji način.

Brza kontra Bikova u finišu utakmice i dodavanje Anhelinja prethodili su snažnom udarcu Adamsa sa dvadesetak metara - lopta je na putu ka golu zakačila Savića i prevarila Oblaka za konačan rezultat.

Drugi polufinalni par dobićemo posle mečeva Barselona - Bajern i Mančester Siti - Lion.

Tok utakmice iz Lisabona mogli ste da pratite uživo uz naš portal.

Lajpcig (4-3-3): Gulaši - Halstenberg, Upamekano, Klosterman, Anhelino - Sabicer, Kampl, Lajmer - Nkunku, Olmo, Polsen

Atletiko (4-4-2): Oblak - Tripije, Savić, Himenes, Renan - Karasko, Saul, Erera, Koke - Kosta, Ljorente

Utakmica je počela!

4' - Prva je zapretila ekipa iz Lajpciga. Halstenberg je šutirao iz šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

8' - Lajpcig je bolje otvorio meč i kontroliše dešavanja na terenu, dok se Atletiko organizovano brani sa svim igračima iza lopte.

10' - Jorgandžije su prvu priliku imali posle prekida. Stefan Savić je šutirao glavom, međutim, Gulaši je rutinski intervenisao.

13' - Ponovo su Madriđani bili opasni. Posle napada po levoj strani, šutirao je Karasko u bliži ugao.

14' - Zanimljiva situacija viđena je u šesnaestercu Lajpciga. Saul je pao, posle duela sa golmanom Gulašijem, ali sudija Marčinjak nije dosudio jedanaesterac.

19' - Uspeo je Atletiko u nastavku da se oslobodi pritiska i bez mnogo problema izlazio je na kraj sa napadima protivnika.

26' - Saul je šutirao u punom trku sa ivice šesnaesterca, lopta je otišla pored gola.

30' - U narednim minutima igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Viđena je nešto oštrija igra, prednjačili su Saul i Olmo, ali Marčinjak za sad ne pokazuje kartone.

35' - Posle sudara u vazduhu Savića i Halstenberga, oba igrača su ostala da leže na travi i bila im je neophodna lekarska pomoć. I jedan i drugi fudbaler zaradili su posekotine na glavi.

41' - U finišu poluvremena tempo igre je opao. Bikovi i dalje kontrolišu posed, ali bez konkretnih šansi.

45+2' - Upamekano je šutirao glavom sa sedam metara, posle kornera Lajciga. Oblak je bio dobro postavljen.

Poluvreme: Lajpcig - Atletiko 0:0

46' - Promena u sastavima na poluvremenu nije bilo.

51' - Goool!Lajpcig vodi sa 1:0, golom Danija Olma! Bio je to dug napad Bikova, Lajmer je dodao na desnu stranu do Sabicera, a ovaj sjajno centrirao na prvu stativu do Olma, koji je glavom zatresao mrežu.

55' - Imao je Lajpcig i posle vođstva inicijativu i veći posed. U igri Atletika se ništa nije promenilo, uprkos zaostatku i Jorgandžije i dalje vrebaju šansu iz kontra napada.

58' - Prva izmena u timu Dijega Simeonea, umesto Ektora Erere ušao je Žoao Feliks.

61' -Posle prodora po levoj strani, Renan je pao u šesnaestercu Lajpciga, ali je sudija to okarakterisao kao simuliranje i brazilskom beku pokazao žuti karton.

68' - Mogao je Lajpcig ozbiljno da zapreti, ali je Olmo poslao loš centaršut sa desne strane.

70' - Penal za Atletiko! Posle duplog pasa Žoaoa Feliksa i Dijega Koste, portugalski napadač je pao u šesnaestercu zbog prekršaja Klostermana. Sudija Marčinjak nije imao dilemu.

71' - Goool! Atletiko je izjednačio na 1:1, golom Feliksa! Sigurno je mladi napadač izveo najstrožu kaznu i pogodio malu mrežu.

76' - Od izjednačujućeg pogotka, Jorgandžije su nešto rešenije igrale. Napadale su gol rivala u narednim minutima, u nameri da dođu do potpunog preokreta, ali osim nekoliko kornera nisu uspeli da naprave ozbiljniju šansu.

88' - Goool! Lajpcig vodi sa 2:1, golom rezerviste Tajlera Adamsa! Američki vezista zatresao je mrežu sa dvadesetak metara, uz mnogo sreće i odbitka. Šutirao je Adams snažno po sredini, a lopta je na putu ka golu zakačila Savića i prevarila Oblaka.

90' - Završnica meča obeležena je konstantnim napadima Atletika, koji je svim silama pokušavao da odvede meč u produžetak, ali bezuspešno.

Kraj: Lajpcig - Atletiko 2:1