Getty Images/Stuart Franklin

13.08.2020 | 23.43 > 23:47

Nagelsman želi još: PSŽ? Imaćemo spreman plan

Trener Lajpciga Julijan Nagelsman srećan je zbog plasmana u polufinale Lige šampiona, ali ne želi da se tu zaustavlja.

Lajpcig

Pool, Getty Images

Lajpcig

Bikovi su do istorijskog uspeha stigli pobedom nad Atletikom u četvrtfinalnom okršaju u Lisabonu sa 2:1. Njihov rival u polufinalu biće Pari Sen Žermen.

"Normalno je da kad prođeš u narednu rundu, onda želiš još više. Srećni smo zbog polufinala, ali samo večeras, od sutra se okrećemo Pari Sen Žermenu. Biće to teška utakmica, ali imaćemo spreman plan", jasan je 33-godišnji Nemac.

Lajpcig je savladao Atletiko golovima Danija Olma u 51. i Tajlera Adamsa u 88. minutu, dok je jedini gol za Jorgandžije dao Žoao Feliks u 71.

"Nismo stvorili mnogo šansi u prvom poluvremenu, ali protiv Atletika to i ne možeš. I mi smo se branili dobro, ni oni nisu imali prilike. Na kraju je naša ofanziva, ipak, napravila razliku", zaključio je Nagelsman.

Nemački predstavnik za finale elitnog takmičenja protiv PSŽ igra 18. avgusta.