Seča favorita: Ispali Seltik, Ludogorec, Legija

Champions League 26. avg 202022:46 > 22:49
Ian MacNicol, Getty Images

Neverovatni rezultati drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Iz daljeg takmičenja ispali su Seltik, Legija i Ludogorec i to porazima kod kuće.

Seltik je pretrpeo poraz od Ferencvaroša na svom terenu 2:1, Ludogorec od Mitjilenda 1:0, a Omonija je posle produžetka slavila u Varšavi protiv Legije 2:0

Mađarski šampion je već u sedmom minutu vodio u Glazgovu a strelac je bio Siger. Uspeo je Seltik da izjednači početkom drugog dela, pošto je u 53. minutu Kristi strelac. Ali do preokreta nije došlo, jer je Ferencvaroš ponovo poveo golom Enguena u 75. minutu. To je bio pobedonosni gol i Ferencvaroš se plasirao u treće kolo kvalifikacija, gde neće biti povlašćen i moguć je susret sa Crvenom zvezdom.

U derbiju runde Mitjilend je u gostima savladao Ludogorec a strelac jedinog gola za šampiona Danske bio je Žunior Brumado u 78. minutu. Mitjilend je uspeo da se probije u treće kolo, ali ne i u status nosioca, tako da će i on biti potencijalni protivnik Crvene zvezde. Baš kao i Omonija, koja je šokirala Legiju u Varšavi. Doduše Kiprani su od 56. minuta igrali sa igračem više zbog dva žuta kartona, ali su tu prednost iskoristili tek u produžetku golovima Gomesa sa penala u 92. i Santosa u 107. minutu.

Ovolika ispadanja nisu ipak Zvezdu pogurala da bude nosilac u žrebu za plej-of (biće za treče kolo) jer su dalje prošli Dinamo iz Zagreba, posle penala protiv Kluža i Jang Bojs koji je savladao Klaksvik sa Farskih Ostrva 3:1, a jedan od strelaca za Švajcarce bio je i Miralem Sulejmani.