Getty Images/Stuart Franklin

12.09.2020 | 22.07 > 22:12

Omonija blistala, pa mislila na Zvezdu...

FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Omonije, rivala Crvene zvezde u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, u velikom derbiju 3. kola prvenstva Kipra u gostima su odigrali nerešeno sa Anortosisom 1:1.

Stadion Omonije

Sakis Savvides/EuroFootball/Getty Images

Omonija i Anortosis su podsetimo u trenutku prekida sezone 2019/20 imali isti broj bodova, ali je tamošnji Savez za Ligu šampiona prijavio Omoniju zbog boljeg međusobnog skora.

Gosti su pred 3.500 gledalaca mnogo bolje počeli meč, bili su mnogo angažovaniji, ambiciozniji i konkretniji, a kao rezultat bolje igre došao je i gol Mamadua Kalija Senea u 15. minutu. Senegalac se izborio za loptu i potom plasirao između golmana i štopera Anortosisa.

Ipak, domači su u 45. minutu izjednačili pogotkom Tornikea Okriašvilija iz penala. Sudija je posle odgurivanja u skoku pokazao na belu tačku.

U drugom poluvremenu slika na terenu se znatno promenila. Anortosis je bio mnogo bolji rival, preuzeo je inicijativu, diktirao tempo i imao dve-tri stopostotne šase da reši meč.

Omonija je igrala kao i obično u formaciji 4-2-3-1, a veruje se da će tako biti i protiv Crvene zvezde u sredu u 17 časova u Nikoziji. Prema informacijama sa Kipra, očekuje se da će Omonija u sastavu u kom je počela današnji meč počeli i duel sa srpskim prvakom, eventualno može da dođe do jedne promene u veznom redu.

Takođe, bitan je i podatak da se u sredu za vreme meča očekuje oko 30 stepeni Celzijusovih, ali sudeći po današnjem duelu između Apoela i AEL (1:0) koji je odigran na stadionu na kom je domaćin i Omonija sunce neće praviti problem, odnosno zaklonjeno je tribinama.