15.09.2020 | 21.00 > 22:30

LŠ: Živkovićeva osveta Benfiki, ispao i AZ

Fudbaleri PAOK pobedili su Benfiku rezultatom 2:1 i plasirali se u plej-of za Ligu šampiona, a strelac gola za domaći tim bio je Andrija Živković.

Andrija Živković, Filip Kostić

REUTERS/Rafael Marchante

Živković je nedavno stigao u Solun upravo iz portugalskog kluba, u kojem je proveo četiri godine, ali je više vremena proveo na klupi, nego na terenu. Gol koji je postigao Benfiki je njegov prvi još od marta 2018. godine, kada je bio strelac u pobedi nad Maritimom 5:0.

Srpski fudbaler je postigao drugi gol na utakmici u 75. minutu, na asistenciju Dimitrisa Janulisa, a PAOK je, inače, vodio od 63. minuta autogolom Jana Fertongena. Poraz gostiju ublažio je Rafa Silva u nadoknadi vremena.

Solunski klub će se za plasman u elitno takmičenje boriti sa Krasnodarom.

Dynamo Kyiv

REUTERS/Gleb Garanich

U plej-of su se plasirali i fudbaleri Dinama iz Kijeva pobedom nad AZ Alkmarom 2:0 na svom terenu. Dinamo je trijumf obezbedio golovima u drugom poluvremenu, kada je slomio otpor gostiju na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Domaći tim je poveo u prvom minutu drugog perioda preko Žersona Rodrigesa, a pobedu Dinama potvrdio je Mikola Šarapenko. 21-godišnjem Ukrajincu to je prvi pogodak u međunarodnim takmičenjima, a u domaćem prvenstvu ih je od 2017. postigao sedam za Dinamo.

Klub iz Kijeva će se za plasman u elitno takmičenje boriti sa Gentom, koji je eliminisao Rapid rezultatom 2:1. Strelci za pobednički tim bili su Niklas Dorš u 36. minutu i Roman Jaremčuk u 59. iz penala, dok je jedini gol za goste iz Beča postigao Jusuf Demir u trećem minutu nadoknade.

U plej-ofu se igraju po dve utakmice, a poraženi ide u grupnu fazu Lige Evrope, u koju su se porazima plasirali AZ, Benfika i Rapid.