Živković: Volim PAOK još od ranije zbog Partizana

Champions League 16. sep 202011:11 > 11:22
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

PAOK je u utorak veče slavio protiv Benfike rezultatom 2:1 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Lifu šampiona, a junak meča Andrija Živković nije skrivao radost zbog svog gola i plasmana ekipe.

Želim da čestitam svojim saigračima, zatim i svima koji vole PAOK, na ovoj pobedi. Znam da je ovo jako važno za klub. Ja volim ovaj klub, imam osećanja prema njemu zato što sam igrao za Partizan u Srbiji. Veoma sam srećan zbog svega“, rekao je Živković.

Napadač je nedavno stigao u Solun upravo iz Benfike, u kojoj je bio četiri godine, ali je više vremena proveo na klupi, nego na terenu. Gol koji je postigao na ovom meču je njegov prvi još od marta 2018. godine, kada je bio strelac u pobedi nad Maritimom 5:0.

Srpski fudbaler je postigao drugi gol na utakmici u 75. minutu, na asistenciju Dimitrisa Janulisa, a PAOK je, inače, vodio od 63. minuta autogolom Jana Fertongena. Poraz gostiju ublažio je Rafa Silva u nadoknadi vremena.

Solunski klub će se za plasman u elitno takmičenje boriti sa Krasnodarom.