David Ramos, Getty Images

16.09.2020 | 20.20 > 20:26

"Bili smo bolji, dominirali, da smo dali drugi gol..."

FK Crvena Zvezda

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković smireno i trezveno je komentarisao poraz svog tima od Omonije koji ih je izbacio iz trke za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Dejan Stanković

FK Crvena zvezda

Kiparski predstavnik je prošao u poslednje kolo kvalifikacija zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca. Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1.

"Bili smo nadmoćni 70 minuta. Nesrećno smo primili gol, vratili se u igru, izdigli iz svega i dominirali. Ali kada osetiš da je protivnik pao, onda moraš da postigneš gol i rešiš pitanje pobednika. Mi smo to morali da uradimo, a nismo, iako smo bili bolji. Videla se potom promena u njihovoj igri, mnoštvo dugih lopti i prekida. Posle toga i temperatura, i važnost utakmice, i tenzija, prosto su se igrači umorili. Što se penala tiče, to je lutrija, ne možeš znati ko će proći. Sigurno da je poraz još teži, jer je došao posle jedanaesteraca. Morali smo da prelomimo... ali igračima ništa ne zameram, dali su sve od sebe. Idemo dalje. Crvena zvezda je kroz istoriju prolazila i teže momente. Okrećemo se Ligi Evrope," rekao je Stanković, koji je pohvalio igrače koji su izašli iz povrede i odigrali u Nikoziji.

"Gobeljić, Rodić, Кatai i Ben su igrači koji su stisli zube i odigrali utakmicu, iako su izašli iz povreda. Znam da će biti kritika i svega, ali stojim pri tome da nam je falio gol u drugom poluvremenu. Da smo ga postigli, sve bi drugačije bilo."

Ominija će se u plej-ofu sastati sa Olimpijakosom, dok će crveno-beli tek saznati ime protivnika u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Komentari (119)

Rade

Najgori izgovor " idemo dalje", nema dalje, prodavaj te fore nekom drugom, napolje, otkaz.

Odgovori 9 1

Velibor Malešević

Niko ne spominje cinjenicu da je zaboravio da napravi trecu izmenu u regularnom toku utakmice i tako ostao bez prilike da uvede jos jednog svezeg igraca posle 90 minuta iako smo svesno igrali na produzetke posle nekih 75 minuta. To dovoljno govori o tome kakav je "trener" Stankovic...da ne pricamo o obavljenim izmenama...mali Velja sedi na klupi, treba ti gol a ti uvodis defanzivca Jovancica bez minuta u poslednja 3 meseca...presmesno

Odgovori 8 1

SK-omentator

Greške Zvezde u meču sa Omonijom 1.Igraju formaciju 4-3-3,a već 3 godine igramo 4-2-3-1 2.Igra Vukanović na mestu špica,umesto da tu bude Ben,a desno brzonogi Spiridonović 3.Stanković izbacuje Ivanića koji igra napadački pri rezultatu 1-1 i uvede Jovančića koji je defanzivni vezni i ostavi Sanoga koji ima žuti karton i mora da pazi da ne napravi neki grublji faul da nebi bio isključen,a nama treba gol 4.Kangi svi viču leđa,leđa,a Kanga verovatno ništa nije razumeo(postavlja se pitanje kako igrači komuniciraju na treningu) 5.Stanković viče Borjanu da pusti momke da se odmore(očigledno su čekali penale) 6.Umesto da Gavrića stavi na desno krilo,a Bena za špica,kako bi ostavio Kataia(koji iako je bio umoran i povređen trebao nam je za penale)on ga izvodi 7.Omonija igra bunker Vukanović nije "video" loptu tokom meča on ga i dalje ostavlja,da bi na kraju uveo Falćinelija 8.U produžecima se videlo da obe ekipe čekaju penale,a Zvezda je trebala tad da ih pritisne,da stvarno pokaže da je za klasu bolja od protivnika 9.Degenek izvodi penal tapkajući u mestu da bio laganim hodom krenio ka lopti i skoro iz mesta šutnuo loptu(zalet za nulu),pa onda kažu penali se ne vežbaju to "znaš ili ne znaš"takav zalet nemaju amateri 10.Falćinelijev penal bolji od Degenekovog,ali takav penal može da šutne u SLS 11.Borjan 3 puta mu protivnički igrači šutnu u donji njegov desni ugao,takoreći rutinski 12.Pitanje je šta oni vežbaju na treninzima 13.Štručni štab je trebao da analizira kako igrači Omonije izvode penale,a ne da se Borjan baca po nekom svom instiktu 14.I na kraju vidi se neiskustvo Dejana Stankovića u vođenju tima u Evropi,posle Tirane se videlo da će Zvezdi,i ako je imala bolji tim nego prošle godine, Kopenhagen koji je bio mnogo jači tim od Zvezde,Zvezda sa 10-oricom igrača izbori penale i na kraju pobedi;ovom utakmicom se vidi koliko je Vladan Milojević sa svojim štručnim štabom mnogo bolje analizirao igru od Dekija i njegovih saradnika.Pomoću Vladanove taktike smo pobedili Liverpul,Igrali nerešeno sa Napolijem,Arsenalom,RB Salzburg... Sada se postavlja pitanje i da li ćemo igrati Ligu evrope.

Odgovori 6 0

"Bili smo borbeni, u Jermeniji smo favoriti"

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je posle ubedljive pobede protiv lučanske Mladosti 4:0 da je zadovoljan pristupom i igorm crveno-belih.

Zvezda protutnjala kroz Lučane, Falćineli opet pogodio

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak i posle devetog kola Superlige Srbije.

Jedinstveni član 'velike četvorke' - Branko Zebec

Pre 32 godine, 26. septembra 1988. u rodnom Zagrebu je tragično izgubio život Branko Zebec, jedan od najvećih fudbalskih asova nekadašnje Jugoslavije, za koga se može reći da spada u one ne tako brojne majstore ovog sporta koji su, po odlasku u igračku penziju, imali i sjajnu trenersku karijeru.

Zvezdi u Jermeniji sude Partizanovi "dužnici"

Evropska fudbalska unije već je odredila sudije za mečeve plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope. Crvenoj zvezdi će u Jermeniji Grci koje je Partizan dobro upoznao.