Albanac presudio Dinamu, Zagrepčani bez LŠ

Champions League 16. sep 202020:39 > 20:42
GNK Dinamo

Zagrebački Dinamo je eliminisan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od mađarskog Ferencvaroša, pošto je poražen u gostima u Budimpešti sa 2:1.

Već u drugom minutu Zagrepčani su doživeli šok, nakon loše reakcije odbrane, Lovrenčić je doveo domaći tim u vođstvo.

Ipak, u 23. minutu gosti se vraćaju u život, Majer je izveo korner, Ademi je šutirao glavom a lopta je pogodila nekadašnjeg igrača zagrebačke Lokomotive Mirta Uzunija i završila u mreži.

Ipak, Albanac se „iskupio“ za autogol u 65. minutu kada je iskostio veliku grešku štopera Dinama Joška Gvardiola.

Lopta je preskočila Gvardiola, Uzuni je izašao sam pred Livakovića i postigao pobedonosni gol za šampiona Mađarske.

Dinamo će nastaviti učešće u Ligi Evrope, gde će igrati u plej-ofu za plasman u grupnu fazu. Ovo je najtrofejnijem klubu Hrvatske prvi put da u evrokupovima ispadne od nekog mađarskog kluba, pošto je u prethodnih šest navrata uvek prolazio.