LŠ: PAOK mogao bolje u Rusiji, preokret Salcburga

Champions League 22. sep 202022:45 > 22:49
REUTERS/Sergey Pivovarov

U prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona PAOK je poražen od Krasnodara na gostovanju 2:1. Salcburg je slavio u Izraelu protiv Makabija 2:1, dok su Slavija i Midtjiland igrali bez golova.

Utakmica je trebalo da ima sjajan početak za PAOK jer je u šestom minutu dosuđen penal za grčkog viceprvaka. Taj tim je dobio penal nakon što je rukom igrao jedan igrač Krasnodara ali je Dimitris Pelkas očajno izveo penal i golman Safonov je odbranio šut po sredini. Usledili su opasni napadi Krasnodara koji je imao tri ozbiljne prilike preko Vilene, Petrova i Remija Kabelje, a u dva navrata je briljirao Živko Živković na golu solunskog tima.

U 32. minutu je PAOK imao odličan napad u kom je Andrija Živković proigrao Pelkasa koji je postigao prvi gol na utakmici.

Ipak samo sedam minuta kasnije Krasnodar je imao penal koji je iskoristio Viktor Klason.

U drugom poluvremenu je Krasnodar imao dobre prilike da bi ipak PAOK u 67. minutu pogodio stativu. To je uradio Omar El Kaduri, njemu i ekipi iz Soluna je falilo sreće da bi uzbro stigla i kazna. Manjak koncentracije u odbrani crno belih je iskoristio Markus Berg koji je asistirao Kabelji za 2:1.

Salcburg ima dobar višak za revanš u Austriji posle pobede od 2:1 protiv Makabija u Tel Avivu. Makabi je međutim prvi poveo preko Bitona u devetom minutu. Imale su obe ekipe do kraja poluvremena po nekoliko šansi ali je i dalje bilo 1:0, da bi Austrijanci izjednačili tek u drugom poluvremenu. U 49. minutu je penal iskoristio Dominik Soboslai posle faula kog je napravio Matan Baltaksa. Samo osam minuta kansije Masaja Okugava dovodi svoj tim u vođstvo od 2:1, da bi do kraja bilo nekoliko prilika na obe strane no Salcburg je izdržao i kući nosi veliki trijumf.

Slavija i Midtjiland su igrali bez golova u Pragu, a za ceo meč su viđene dve ozbiljne prilike i to za danski tim. Jednu je propustio Sori Kaba, a drugu Erik Svjatčenko. Oba puta je sjajno odbranio Održej Kolarž.