Getty Images/Stuart Franklin

23.09.2020 | 22.58 > 23:01

Oli zna sa Omonijom, Dinamo slavio u Gentu

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su Omoniju kod kuće u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 2:0. Dinamo Kijev bio je bolji na strani od Genta sa 2:1, dok su Molde i Ferencvaroš remizirali 3:3.

Olimpijakos, Mathieu Valbuena of Olympiacos FC

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Pirejci su do slavlja nad Kipranima, koji su u prošloj rundi izbacili Crvenu zvezdu, stigli golovima u poslednjih dvadesetak minuta igre.

Najpre je Matju Valbuena u 69. pogodio iz penala, da bi dvostruku zalihu Grcima pred revanš u Nikoziji doneo Jusuf El Arabi u 90+2.

Dinamo Kijev savladao je Gent na strani sa 2:1.

Supriaga je u devetom minutu doveo Ukrajince u vođstvo, ali su domaći izjednačili u 41. preko Klajndensta.

Bezus je u 53. minutu dobio drugi žuti karton, Belgijanci su ostali sa desetoricom na terenu, i to je Dinamo do kraja iskoristio.

Igrao se 79. minut, kada je De Pena zatresao mrežu i doneo timu Mirčee Lučeskua dobar rezultat uoči duela u Kijevu.

Utakmica Moldea i Ferencvaroša završena je bez pobednika 3:3.

Gosti iz Mađarske vodili su sa 2:0, golovima Bolija u sedmom i Uzunija u 52, ali su Norvežani uspeli da preokrenu rezultat.

Džejms u 55, Eikrem u 65. i Elingsen u 83. pogađali su mrežu gostiju.

Na kraju je tim iz Budimpešte uspeo da ostane neporažen zahvaljujući pogotku Karatina iz penala u 87. minutu.

Revanši sve tri utakmice igraju se 29. septembra.