Getty Images/Friedemann Vogel

30.09.2020 | 22.50 > 23:03

Burno u Danskoj, Mitjilend, Salcburg i Krasnodar u LŠ

Kompletirani su mečevi plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. U elitno takmičenje plasirali su se Mitjilend, Red Bul Salcburg i Krasnodar.

UEFA Champions league

Print screen/SK

Krasnodar je i u drugom meču protiv PAOK, ovog puta u Solunu, slavio 2:1. Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a seriju je otvorio autogolom Mihalidis u 73. minutu. Samo četiri minuta kasnije El Kaduri doneo je izjednačenje, ali već u sledećem napadu Kabela je doneo drugo vođstvo Krasnodaru, a ispostaviće se i pobedu i plasman u elitno takmičenje.

Posle pobede u Izraelu 2:1 Red Bul Salcburg rutinski je na svom terenu obavio posao protiv Makabija i slavio 3:1. Daka je postigao dva gola, a drugi gol delo je Soboslaija iz penala. Gol za 1:1 postigao je Karzev, ali crveni karton Donisa za penal odlučio je praktično meč.

Najviše drame viđeno je u Danskoj. Slavija je na noge Mitjilendu došla posle 0:0 u Pragu, ali je već u trećem minutu Olajinka postigao pogodak i doneo gostima veliku prednost. Ona je bila na snazi do 65. minuta kada je Kaba doneo izjednačenje. Ali i dalje je Slavija imala prednost gola u gostima, sve do 84. minuta kada je dosuđen penal za Dance. Međutim, Kolar je odbranio udarac sa bele tačke, ali radost Čeha je kratko trajala, pošto je sudija Skomina naložio da se udarac ponovo izvede zbog navodnog pomeranja sa gol linije. Snimak je pokazao da je odluka itekako sporna i na neki način Slavija je bila oštećena, jer je ponovljeni penal Šolc realizovao i doneo prednost domaćinu.

Posle toga Slavija je krenula na sve ili ništa što su domaći iskoristili i sa golovima Onjeke u 88. i Drejera u prvom minutu nadoknade nokautirali Čehe i obezbedili plasman u Ligu šampiona.

Žreb za Ligu šampiona biće obavljen u četvrtak od 18 časova u Ženevi.